Hyundai TIGER Duyuruldu

Hyundai TIGER

Hyundai insansız robot arabası TIGER‘ı resmi olarak duyurdu.

İnsansız Robot Araba: Hyundai TIGER

Hyundai firması Dünya‘da ve uzaydaki insansız görevlerde kullanılabilen, zorlu arazi koşullarında bir eklem bacaklı gibi hareket edebilen robot araba konsepti Hyundai TIGER‘a resmiyet kazandırdı.

Güney Kore‘li otomotiv şirketi Hyundai, bir yandan yeni nesil otomobil projelerini devam ettirirken bir yandan da benzersiz robot arabalar ve eVTOL araçlar üzerinde çalışmaya devam ediyor. Fütüristik projeleri için New Horizons Studio isimli ayrı bir birim kuran Hyundai, daha önce duyurduğu yürüyebilen robot araba konsepti Elevate’i daha da ileri taşıyarak TIGER’ı gün yüzüne çıkardı.

Tam ismi “Dönüştürülebilir Akıllı Arazi Seyir Robotu” olan TIGER, ilk bakışta fütüristik 4 tekerlekli bir otomobil gibi görünse de onu özel kılan bir yapıya sahip. TIGER, birden fazla eklem noktasına sahip özel tekerlekli bacaklara sahip. Bu sayede standart bir araç gibi tekerlekleri üzerinde ilerleyebiliyor, hem de tıpkı bir eklem bacaklı gibi zorlu arazi koşullarında yürüyebiliyor.

Yeni Konsept Araç Farklı Görevleri Yerine Getirebiliyor

Hyundai firmasının daha önce gösterdiği Elevate konsepti, benzer bir eklemli yapı sunmasına rağmen yalnızca insanları taşımayı amaçlıyordu. Yeni TIGER konsepti ise insan, kargo, ilk yardım paketleri, sedye ya da farklı şeyler taşımak için özelleştirilebilen modüler bir yapıda tasarlanmış. Dahası TIGER’ı bir eVTOL’e entegre ederek bir yerden bir yere uçurma imkanı da var.

Hyundai şirketinin TIGER için paylaştığı tanıtım videosunda geliştirdiği insansız robot araba konseptinin yeteneklerini açık bir şekilde gösteriyor. Ayrıca videoya göre TIGER, sadece Dünya’daki zorlu arazi şartlarında gerçekleştirilecek insansız görevlerde değil, Ay, Mars ya da uzaydaki farklı bir noktada gerçekleştirilmesi muhtemel insansız görevler için de kullanıma uygun bir yapıda.

Hyundai TIGER Tanıtım Videosu

 2.179 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir