Akıllı telefonların yaygınlaşmasından sonra kullanıcıların en önemli sorunlarından birisi de şarj olmuştur. Kickstarter sitesinde yeni bir projede kullanıcıların bu sorununu ortadan kaldırmak hedefleniyor.

lmcable

Son dönemin gelişen teknolojisi ile hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri olan akıllı telefonlar kullanıcılarına çeşitli kolaylıklar sağlasa da, sahip olduğu özellikler ile çeşitli dezavantajları da beraberinde getirmiştir.

Bu bağlamda kullanıcıların en çok şikayetçi olduğu konuların başında şarj sorunu yer almıştır.

ABD merkezli kar amacı gütmeyen bir bağış şirketi olan Kickstarter, kullanıcıların şarj sorununa alternatif bir çözümle yaklaşma yoluna gidiyor.

LMcable adlı teknoloji ile iOS ya da Android cihazları tek bir şarj kablosu ile şarj etmek mümkün oluyor.

LMcable adlı şarj kablosunda, her iki işletim sistemindeki telefonlarla uyumlu olmak amacıyla bir ucunda standart USB konnektörü, diğer tarafta ise micro USB ile Lightning karşımı bir konnektör yer alıyor.

Lightning ile micro USB arasındaki bağlantı noktasında oluşacak ters Konektör ile kablo her iki cihaza da uyumlu halde işlev görüyor.

Ürünün çıkış tarihi, fiyatı ve diğer teknik detaylar henüz açıklanmış değil. Fakat söz konusu teknolojinin hayatımıza girdiği takdirde, her yerde cihazımıza uyumlu şarj arama sorunumuz olmayacak gibi gözüküyor. Projenin Kickstarter sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. LMcable şarj kablosunun tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.