Google Now’ın Bu Özelliği Şaşırttı!

Google’ın popüler işletim sistemi Android’e yerleşik olarak gelen Google Now’ın yeni bir özelliği keşfedildi. Bu yeni özellik sizi epey şaşırtacak.

Android işletim sisteminin vazgeçilmezleri arasında yer alan Google Now servisi, artık her zamankinden çok daha işe yarar. Ülkemizde çok sık kullanılmasa da, özellikle ABD ve Avrupa ülkelerinde her işi görebilen bu servisin, yeni güncelleme ile birlikte çok faydalı bir özelliğe daha kavuştuğu keşfedildi.

Android Police sitesinin keşfettiği bu yeni özellik, otobüste, metroda ya da tramvayda uyuyabilmenizi sağlıyor. Yoğun bir iş gününün ardından evinize giderken metro koltuğunda artık gönül rahatlığı ile uyuyabileceksiniz çünkü Google Now ineceğiniz durağa yaklaştığınız zaman sizi uyandıracak.

google-now-1

Dahili hatırlatıcı

Sistemin yeni dahili hatırlatıcısının oldukça akıllı olduğunu söylemek gerek. Çeşitli özellikler kazanan Google Now, yeni güncelleme ile birlikte size doktor randevunuzu, ya da günlük hayatın koşuşturmasında unutabildiğiniz ancak unutmasanız daha iyi olacak olan ufak şeyleri de hatırlatabilecek. Bu özellikler aslında Google Play Store içerisinden indirebilecek çeşitli uygulamalar yardımı ile Android cihazlara yüklenebiliyor ancak Google Now aracılığı ile sisteme entegre edilmesi oldukça güzel.

Kaynak: ShiftDelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.