Google’ın bu akşamki etkinliğinde gerçekleşen Nexus 6 ve Nexus 9 tanıtımı dışında bir de sürpriz yaşandı. Şirket ilk set üstü kutusu Nexus Player’ı tanıttı.

google-nexus-player-1

Google‘ın bu akşam gerçekleşen etkinliği birçok önemli duyuruya sahne oldu. Lansmanı gerçekleştirilen Android 5.0 Lollipop, Nexus 6 ve Nexus 9‘un yanısıra etkinlikte sürpriz bir ürün de ortaya çıktı. Google’ın ilk set üstü kutusu Nexus Player etkinlikte duyuruldu.

google-nexus-player-2

Android oyunları TV’de

4 inç büyüklüğünde olan ve görünümüyle buz okeyi topunu andıran Nexus Player, hem bir dijital medya oynatıcı hem de oyun konsolu olarak kullanılabiliyor. Doğrudan TV’ye bağlanabilen Nexus Player ile film ve TV şovlarını izlemek ve Android oyunları oynamak mümkün.

Asus imzası

Üretimi Asus tarafından gerçekleştirilen set üstü kutu 1.8 GHz Intel Atom işlemciden gücünü alıyor. 1GB bellek ve 8 GB dahili hafızaya sahip cihaz, 802.11ac Wi-Fi kablosuz bağlantı sunuyor.

google-nexus-player-3

Uzaktan kumanda ve Gamepad

Sesli komutlarla kullanabilen Nexus Player aksesuar açısından da oldukça zengin. Bir adet uzaktan kumanda ile gelen cihaz için orijinal oyun kolu da satışa sunuluyor. 99 dolar fiyat etiketine sahip cihazın oyun kolu ise 39 dolardan piyasaya sunulacak. Nexus Player için ön siparişler 17 Ekim’de Google Play Store üzerinden başlayacak.