Eğer doğru yoldaysanız, bu bölümü halen lida diyetindeyken (hatta daha başlamadan önce) okuyor olmalısınız. Bulunduğunuz durumdan daha ilerisini de okumalısınız ki böylece, gelecek olanlara hazırlıklı olabilirsiniz ve hiçbir detayı atlamazsınız. Diyet ile egzersiz arasında mola yoktur. Yorgun düşseniz de dinlenmek yok.

Lida zayıflama programına hız katmak üzere tasarlanmıştır. Şimdi işlerin yavaşlamasına izin vermeyin. Lida zayıflama programındaki alışkanlıkları alın ve bunları lida diyetinde genel anlamda uygulamaya devam edin. Bu alışkanlıkların hepsini, lida zayıflama programında yaptığınız kadar yoğun bir biçimde takip etmek istemeyebilirsiniz veya takip etmeye gücünüz yetmeyebilir, fakat genel prensipleri uygulamayı sürdürün.

  • Zayıflama hedefleri koyun.
  • Bu hedefleri karşılamanıza yardımcı olacak bir beslenme düzeni öğrenin.
  • Bir bakışta yiyeceklerin kalori miktarlarını saptama yeteneği kazanın (evet, tamı tamına kaç kalori olduklarını tahmin edemeseniz bile, porsiyonlara dair gerçeğe yeterince yakın ölçümlerde bulunabilmelisiniz).
  • Daha fazla kalori yakarak süreci hızlandırmanın yollarını arayın.

Bu egzersizin aynısını, makarna pişirdiğiniz zaman da deneyebilirsiniz. Makarnayı haşlayıp suyunu süzdükten sonra, bir kâseye takribi olarak yarım bardak makarna koyun ve bu miktarı bir ölçü aletine boşaltın. Pişmiş makarnanın bir porsiyonu, yaklaşık olarak yarım bardaktır. Bu egzersizi, sıkça yediğiniz en sevdiğiniz yiyeceklerle de deneyin. Ne kadar fazla egzersiz yaparsanız, öğünlerinizin porsiyon büyüklükleri üzerinde o kadar fazla kontrolünüz olur.