Facebook Video İndirme Scripti

Bir arkadaşım Facebook’taki  videolar nasıl indirebiliriz  diye sormuştu . Bunun için bir  kaç yöntem olduğunu ve bunlardan  en basitinin Kullandığı Browser olan Mozilla Firefox’un  Cache klasörü içine kaydetildiğini söylemiştim.

Windows Xp’de
Documents and Settings> Admin (kullanıcı adı )> Local Settings >Application Data> Mozilla> Firefox > Profiles > Cache dizini adı > Cache

Windows Vista’da
C:\Users\(kullanıcıadı)\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\ Cache dizini adı \Cache

Facebook Video İndir scripti ile Facebook tan Videoları  tek tıkla indirin

Yukardaki yöntemler Zaman kaybetmek istemiyorsanız Bunun dışında Mozilla Firefox kullanarak  kullanıcı Scriptlerinin çalışmasını sağlayan Greasemonkey Eklentisiyle  hazırladığımız  Facebook Video indir  Scriptini kullanarak  Facebook ‘ ta yayınlanan videoları tek tıkla direk indirebilirsiniz, veya video ya ait url ile zamzar.com’ a  yönlendirerek  farklı formatlarda convert edebilirsiniz. Blog veya web siteniz varsa  yayınlayabilmeniz için vereceği  embed kodlarını blogunuza ekleyerek Facebook videolarını  kolaylıkla sitenize ekleyebilirsiniz.

facebook-video-indir-1

Peki Facebook’tan Video Nasıl indirilir ?

1- Öncelikle Mozilla Firefox kullanmamız gerekli  o yüzden Mozilla Firefox’un Türkçe son sürümü Buradan indirin bilgisayarınıza Kurun .. Kurduktan sonra Firefox u çalıştırın ..

2- Facebook Video indir  Scriptinin çalıştırmak için Greasemonkey Eklentisini buradan  kuruyoruz . Eklentiyi  kurduktan sonra  firefox u yeniden başlatmanız gereklidir , yeniden başlattığınızda Mozilla Firefox’un sağ alt köşesinde  bu –>monkey<– ikonu  görüyorsanız şimdi sıra  hazırladığımız  scripti Mozilla Firefox ile  Greasemonkey Eklentisinine eklemeye geldi .

3- Mozilla Firefox ile Bu sayfa üzerinde iken ” Facebook Video indir  Scripti” < — bağlatıya tıklıyoruz ve aşağıdaki resimdeki  gibi Scriptin Çalışması için yüklüyoruz

facebook-video-indir-2

4-  Yukarıda bahsedilen işlemlerin tamamını  uyguladıysanız  Sorunsuz olarak  Facebook’tan videoları indirebilirisiniz.

Şimdi Mozilla Firefox ile www.facebook.com ‘ a giriş  yaparak videoları altına  eklenen videoyu  indir bağlantısına tıklamakta ..

video-indir

Kaynak: http://www.kursatsenturk.com/facebook-videolarini-indirin-facebook-video-indir-scripti.htm

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.