Facebook Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Facebook İndir

Sosyal medyaya biraz ara vermek istiyorsanız Facebook hesabınızı nasıl donduracağınız ile ilgili sorunuzu yanıtladık.

Facebook Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Günümüzde giderek daha fazla insan sosyal medyadan uzaklaşıyor veya hesaplarını tamamen kapatıyor. Her sosyal medya platformu farklı seçenekler sunar ancak Facebook ve Instagram, hesabınızı devre dışı bırakma ve silme seçenekleri sunar. Ayrıca Facebook hesabınızı devre dışı bırakma bağlantısı da dahil olmak üzere tüm detayları paylaşıyoruz.

Bu da demek oluyor ki her şeyi mahveden hesabınızı silmek yerine dondurmayı tercih etmek sizi bir süreliğine sosyal medyadan uzak tutabilir. Bu kılavuz Facebook’ta dondurulmuş bağlantılarla nasıl iş yapılacağını açıklamaktadır.

Facebook Hesabınızı Dondurmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Hesabınızı kaydetmeniz insanların sizinle iletişim kurmasını veya sizi Facebook’ta görmesini engelleyecektir. Profil resmi olmadan bir arkadaş veya mesaj kutusunda kalacaksınız.

Yukarıda belirtildiği gibi hesap silme işlemini dondururken kesintili yerde kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak her ihtimale karşı fotoğraflarınızı ve diğer önemli bilgilerinizi yedeklemek iyi bir fikirdir.

Facebook Hesabınızı Nasıl Dondurursunuz?

Facebook silme dondurma işlemini 2 dakikadan kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Bunu aşağıdaki adımları izleyerek veya sabitlenmiş bağlantıyı kullanarak yapabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan Facebook dondurmasını nasıl yaparsınız sorularını cevaplayalım.

  • Facebook hesabınıza giriş yapın ve gösterildiği gibi sayfanın sağ üst köşesindeki ters üçgene tıklayın.
  • Ters üçgene tıklayın ve açılan menüden “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
  • Ayarlar sayfası açıldığında “Facebook bilgileriniz” kısmına tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Facebook verilerinize gidin ve ardından görseldeki gibi Dondur ve Sil seçeneğine tıklayın.
  • Hesabı devre dışı bırakma ve hesabı kalıcı olarak silme seçeneklerini göreceksiniz. Aşağıda gösterildiği gibi onaylayın ve hesabı devre dışı bırakmak için Bağlantı düğmesine tıklayın.
  • Şifrenizi girin, hesap devre dışı bırakma işlemi tamamlanacaktır.

Dondurulmuş Bir Hesap Nasıl Yeniden Açılır?

Hesabınızı dondurduktan sonra tekrar aktif hale getirebilir ve kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz. Hesabınızı yeniden etkinleştirmek için kullanıcı adınızı / e-posta adresinizi ve şifrenizi kullanarak Facebook’ta oturum açmanız yeterlidir. Hesabınız otomatik olarak etkinleşecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir