okey oyna

Facebook Fiber Optik Kablo Robotunu Tanıttı

Facebook Fiber Optik Kablo Robotu

Facebook uygun maliyetli fiber optik kablo robotunu tanıttı.

Fiber Optik Kablo Robotu İnternet Sağlayacak

İnternet hizmeti alanında çok önemli çalışmalara imza atan Facebook, fiber optik kablo robotuna resmiyet kazandırdı. Bu robotun kullanılması ile internet altyapısı çok daha ucuz maliyetlere kurulabilecek.

İnternet hizmetlerinde dünya çapında çalışmalar yapan Facebook, bu konuda önemli altyapı çalışmalarını da devam ettiriyor. Alt yapı maliyetlerinin azaltılması Facebook’un ana odak noktaları arasında.

Facebook Connectivity bünyesinde geliştirilen yeni robot, fiber kabloların maliyetlerini önemli ölçüde azaltacak. Fiber optik kabloları orta gerilim elektrik dağıtım hatları üzerine yerleştiren robot, hafif ve ince yapısıyla kabloların daha kolay çekilmesini sağlıyor.

Robot ve kablo için lisans çalışmalarını tamamlayan Facebook, fiber internet konusunda önemli bir adım atmış oldu. Facebook’un bu lisanslı çözümünü kullanacak ilk firma ise ABD‘li NetEquity olacak. İlerleyen süreçte robotu kullanan firma sayısının artması bekleniyor.

Altyapı Maliyetleri Düşecek

İnternet altyapısının yeni sistem ile daha verimli, daha hızlı ve daha ucuza kurulabilmesi, dünya genelinde internet erişimine ulaşabilmeyi daha da kolaylaştıracaktır.

Okey Oyna
 918 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir