Facebook 360 Duyuruldu

Sanal gerçeklik teknolojisine büyük kaynak ayıran Facebook, Facebook 360 adındaki ilk sanal gerçeklik uygulamasını duyurdu. Yeni uygulamanın tüm detayları haberimizde.

Sanal gerçeklik teknolojisine tarihin gördüğü en büyük yatırımlardan birisini yapan Facebook’un eksik kaldığı tek nokta da kapanacak gibi. Çünkü Facebook 360 duyuruldu ve Facebook’un ilk sanal gerçeklik uygulaması olarak tarihteki yerini almaya hazırlanıyor.

Sanal Gerçeklik İle Gerçek Hayat Birleşiyor

Sanal gerçeklik uygulaması ile artık 360 derece videolar ve fotoğraflar artık çok daha rahat görüntülenebilecek. Bugüne dek siteye bir milyondan fazla 360 derecelik video ve 25 milyondan fazla 360 derecelik fotoğraf yüklendiğini düşünecek olduğumuzda, bu yeniliğin bir hayli işe yarayacağını söylersek yanlış olmaz.

İçinde dört farklı kaynak barındıracak olan Facebook 360, içerikleri bir nevi gözümüzün içine sokacak diyebiliriz. Bu kaynaklardan ilki Explore adını taşıyor ve 360 derecelik içeriklere kuş bakışı görüntüleme olanağı sağlayacak. Bu içerikler direkt olarak Facebook üzerinde popüler olan içerik üreticilerinden ya da medya kuruluşlarından gelecek.

Following adındaki kaynak ise adından da tahmin edebileceğiniz üzere arkadaşlarınızın ve takip ettiğiniz kişilerin paylaştığı içeriklere göz atabilmenizi sağlayacak.

Saved sekmesi ile internette gördüğünüz ve VR ile deneyimleme fırsatı bulamadığınız içerikleri çok daha etkileyici bir şekilde görebileceksiniz.

Son sekme ise Timeline adını taşıyor ve kendi 360 derecelik video ve fotoğraflarınızı tek bir alanda buluşturmaya yarayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.