Elon Musk Starlink Uydusu Üzerinden İlk Tweet’ini Attı

Elon Musk yüksek hızlı ve ucuz internet projesi Starlink uydusu üzerinden ilk test tweet‘ini attı. Detaylar haberimizde.

Günümüzüğn Tony Stark‘ı olarak kabul edilen Elon Musk geliştirdiği teknolojiler ve yaptığı girişimler ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Ünlü girişimci Starlink projesini uzun zaman önce duyurmuştu. Bu projesi ile birçok internet kullanıcısının ve teknoloji severin oldukça dikkatini çekmişti.

Starlink Uydusu Üzerinden İlk Test Tweet’i Atıldı

Elon Musk’in Starlink projesi bütün dünyayı kapsayan yüksek hızlı ve ucuz internet projesi olarak ortaya çıkmıştı. Tüm gezegene ucuz internet sloganı ile hayata geçirilen projenin ABD adımları kısa bir süre önce tamamlanmıştı. Elon Musk projenin çalışıp çalışmadığını test etmek için bir tweet attı.

“Bu tweet’i Starlink uydusu aracılığıyla uzaydan gönderiyorum” şeklinde bir tweet atan ünlü girişimci hemen ardından “Vay canına, çalıştı” şeklinde bir devam tweet’i de attı.

SpaceX yetkilileri geliştirilen projenin sahip olduğu ağın dünya genelinde özellikle de şu an kullanıma açılmış olan alanlarda, hızlı ve ucuz internet erişimi sağlayacağını açıkladı. Firma ilk başta mega takımyıldızı adındaki ağı yapmak için toplam 12.000 uydu fırlatmayı planlıyordu. Ancak son zamanlarda bu sayı artmış. Firma 30.000 uydu daha fırlatmak için izin istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir