okey oyna

Elon Musk: Robotaxi Yasal İzinleri Bekliyor

Robotaxi

Bilim ve teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden Elon Musk, Robotaxi projesi ile ilgili son gelişmeleri açıkladı. Musk yasal süreci beklediklerini söyledi.

Robotaxi Projesinde Son Durum

Tesla firmasının CEO’su Elon Musk merakla beklenen Robotaxi projesi üzerinde çalıştıklarını belirtmişti. Musk Robotaxi projesindeki son detayları paylaştı.

Tesla bir süredir yüzde 100 elektrikli otonom araçlarla taksi taşımacılığı üzerinde çalışmalarını devam ettiriyordu. Tesla uzun süren çalışmalardan sonra Robotaxi projesi için hazırlıklarını sonunda tamamladı. Bu konuda son bilgileri paylaşan Musk, kendi firmalarında her şeyin planlandığı gibi ilerlediğini söyledi. Ancak yasal izinler konusunda hala büyük bir muamma olduğunun da altını çizdi.

Bu nedenle Robotaxi projesi teknik olarak hazır duruma gelse bile bu konuda biraz daha beklemek gerekecek gibi görünüyor.

Robotaxi sisteminde Tesla araç sahipleri, araçlarını diğer insanların kullanımına açarak taksi hizmeti verebilecekler. Bu hizmetle araç sahipleri gelir elde edebilecekler. Ancak bu sistemin hayata geçmesi için bir süre daha beklenecek gibi. Ayrıca ulaşım hizmeti platformlarının da bu konuda tepki vermesi sürpriz olmayacaktır.

Araç Sahiplerine Yılda 30 Bin Dolar Kazanma Fırsatı

Musk, Tesla araç sahiplerinin Robotaxi ile yılda 30 bin dolara kadar brüt gelir elde edebileceğini açıklamıştı.

Okey Oyna
 1.183 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir