Dünyanın En Hafif Dizüstü Bilgisayarı Tanıtıldı

Fujitsu Lifebook WU-X/G2

Fujitsu dünyanın en hafif dizüstü bilgisayarı Fujitsu Lifebook WU-X/G2‘yi resmi olarak tanıttı.

Fujitsu Lifebook WU-X/G2 Teknik Özellikleri

Japonya‘lı teknoloji firması Fujitsu dünyanın en hafif dizüstü bilgisayarı Fujitsu Lifebook WU-X/G2’ye resmiyet kazandırdı. MacBook Pro’nun yarısından bile daha hafif olmasına rağmen teknik özellikleri ile dikkat çekmeyi başarıyor.

Dizüstü bilgisayar yalnızca 634 gram ağırlığında. Karşılaştırma yapmak gerekirse iPhone 13’ün ağırlığı 174 gram. Yani yeni laptop 4 adet iPhone 13 ile aynı ağırlıkta. Bu kadar hafif olması nedeniyle pil kapasitesi de rakiplerine göre daha düşük. Fujitsu şirketi 11 saatlik pil ömrü açıklasa da bataryası 25WHr ile rakiplerinin neredeyse 4’te 1’i kapasitesinde.

Hafif Olmasına Rağmen Optik Sürücü Unutulmamış

Laptopun teknik özellik tarafında 12. Nesil Intel Core i5 (1235U ya da 1255U) ve 8 GB / 16 GB / 32 GB LPDDR4x RAM’den güç alıyor. 256 GB ile 2 TB arasında değişen dahili depolama alternatifleri sunuluyor. Ayrıca ilginç bir şekilde dizüstü bilgisayarda optik sürücü mevcut.

Fujitsu Lifebook WU-X/G2

13,3 inç boyutunda Full HD bir ekrana sahip olan dünyanın en hafif laptopunda HD web kamerası bulunuyor. Dizüstü bilgisayarda ayrıca Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.1 destekli Intel AX201 yonga seti konumlandırılmış.

Cihazın bağlantı noktasında da rakiplerini kıskandıracak kadar fazla özellik var. 1 adet kart okuyucu, 3 adet USB bağlantı noktası, 1 adet HDMI bağlantı noktası ve 1 adet Gigabit ethernet portu mevcut. Laptopun güç düğmesinde parmak izi okuyucu da sunuluyor.

Fujitsu Lifebook WU-X/G2 Fiyatı

Dünyanın en hafif dizüstü bilgisayarının satış fiyatı yaklaşık 2.400 dolar. Laptop şimdilik Japonya pazarında satışa çıkacak. Globalde satış çıkıp çıkmayacağı şimdilik belli değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir