Çocuklar İçin Akıllı Saat: dokiWatch

Videolu arama ve GPS gibi birçok özelliği barındıran hepsi bir arada çocuklar için akıllı saat dokiWatch, Kickstarter sitesinde bağış topluyor.

dokiwatch-akilli-saat

6 ile 12 yaş arası için ideal şeklinde gösterilen ve çocuklar için dünyanın en gelişmiş akıllı saati olarak tanıtılan dokiWatch, aynı zamanda telefon ve yer bulucu olarak da çalışıyor. 3G desteği ile çocuklara videolu görüşme, sesli görüşme ve mesajlaşma imkanı sunan bu cihaz, ailelerin çocuklarına alması gereken bir yardımcı olarak görülüyor.

dokiWatch Özellikleri

Öncelikli olarak güvenlik sebebiyle entegre GPS yer bulma özelliği sunulmuş. Böylece aileler çocuklarının nerede olduğunu akıllı telefonlarından takip edebilecek. Elektronik evcil hayvan dokiPet ise eğlenceli bir sağlık uygulaması görevi görüyor ve çocukları spor yapmaya yöneltiyor.

Acil moduyla birlikte güvenlik iyice artırılmış. Saatin yanında bulunan SOS butonu, 3 saniye basıldığında acil moda giriliyor ve saatin kişi listesinde ayarlı olan herkese haber gidiyor. 60 saniyeliğine çocuğun sesi ve arka plan sesi otomatik kaydediliyor. Ayrıca acil yardım çağrısı kesilene kadar çocuğun bulunduğu yer her 1 dakikada bir kişilere gönderiliyor.

GSM, GPS ve WiFi kombinasyonuyla çalışan dokiWatch bir micro SIM karta ihtiyaç duyuyor. 40 mm genişliğinde ve 14 mm kalınlığında olan saat 60 gram ağırlığında.

1.3 GHz çift çekirdek ARM Cortex A7 işlemci, Android 4.4 + doki OUI 1.0 işletim sistemli, 1.22 inç 240 x 240 piksel ekranlı, 4 GB RAM’li, 600 mAH bataryalı, 2 MP kameralı dokiWatch, oyunlar, parmak izi okuyucusu, ses komutları, müzik çalar, LED el feneri gibi özelliklere de sahip.

dokiWatch, Kickstarter sitesinde 20 bin dolar hedefe sahip. Proje bitimine 27 gün kala 72 bin dolar toplanmış durumda. Cihaza sahip olmak için yapılması gereken minimum bağış ise 99 dolar. dokiWatch hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. Akıllı saatin tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir