okey oyna

Asus Adolbook 13 2021 Tanıtıldı

Asus Adolbook 13 2021

Asus yeni dizüstü bilgisayarı Adolbook 13 2021 modelini tanıttı.

Asus Adolbook 13 2021 Teknik Özellikleri

Asus geçtiğimiz yıl dünyanın ilk metal gradyanlı dizüstü bilgisayarı olarak tanıttığı Asus Adolbook 14 modeline resmiyet kazandırmıştı. Dizüstü bilgisayar rengi ve tasarımı ile oldukça dikkat çekerken aynı modelin 2021 versiyonunu da duyuruldu. Güncellenen teknik özellikleri ve yeni rengi ile dikkat çekmeyi başaran Asus Adolbook 13 2021 oldukça iddialı.

Cihaz geçtiğimiz yıl da pembe rengi ile kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Asus firması güncellenmiş tasarımı ve özellikleri ile düzenlediği etkinlikte yeni bilgisayarını tanıttı. Cihazın en dikkat çeken özelliği elbette dünyanın ilk metal gradyan renkli dizüstü bilgisayar olması. Bilgisayar şık tasarımının yanında iddialı donanım özelliklerine de sahip.

Asus imzalı yeni dizüstü bilgisayarın ekranı 13.3 inç büyüklüğünde ve FHD çözünürlüğünde. Geniş bir renk gamına sahip olan cihazda sRGB renklerinin yüzde 100’ü yer alıyor. Dizüstü bilgisayarın eleştirilebilecek tek yanı ise ekran gövde oranının yüzde 88 olması.

Cihaz 11. Nesil Intel Core i5 1135G7 işlemcisinden gücünü alıyor. Dizüstü bilgisayarda 16 GB LPDDR4X RAM konumlandırılmış. SSD tarafında ise 512 GB M.2 SSD ile yüksek hız performansı vadeden cihazda özel bir fan sistemi mevcut. Cicada isimli bu fan sistemi ile 3 aşamalı olarak soğutabilen dizüstü bilgisayar, güç kaybı yaşamadan işlemleri yapabiliyor. Cihazda ayrıca Harman Kardon stereo hoparlörler de bulunuyor.

Dizüstü bilgisayarda şu anda pek çok bilgisayarda olmayan bağlantı çeşitliliği de yer alıyor. 3.5 mm kulaklık jakına yer verilen cihazda aynı zamanda SD kart ve 3 çeşit USB girişi mevcut. Dizüstü bilgisayarda ayrıca HDMI girişi de yer alıyor. 50 Wh’lık bataryaya sahip olan cihazın ağırlığı ise 1.19 kg.

Asus Adolbook 13 2021 Fiyatı

Dizüstü bilgisayarın satış fiyatı 766 dolar. Cihazın Türkiye‘de satışa çıkıp çıkmayacağı şimdilik belli değil.

 1.548 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir