Android Yeterli Depolama Alanı Yok Sorununun Çözümü

Android

Android yeterli depolama alanı yok sorununun çözümü ve tüm merak edilenler yazımızda.

Android Yeterli Depolama Alanı Yok Sorunu Nasıl Çözülür?

Bu yılın başlarında duyurulan Arşiv özelliği ile ilgili detaylar belli olmaya başladı. Dahili depolama sorununu çözecek yeni özellik ile ilgili detaylar ortaya çıktı.

Teknoloji devi Google Android işletim sistemi için çalışmalarını devam ettiriyor. Yapılan son çalışma ise telefonunuzda yer açmanıza yardımcı olmak için geliyor. Google‘ın geliştirdiği yeni Arşiv özelliğiyle depolama alanından tasarruf etmek mümkün oluyor. Bir Twitter hesabından yapılan paylaşım özelliğin gelmesinin çok da uzak olmadığını ortaya koydu.

Arşiv Özelliğiyle Yüzde 60’a Yakın Yer Tasarrufu Yapılabilecek

Akıllı telefonlarda en sık ortaya çıkan sorunlardan birisi depolama alanının azalması. Depolama alanından tasarruf etmenin 1. adımı genelde kullanmadığımız uygulamaları kaldırmak. Bu işlem o uygulamadaki tüm verilerin silinmesine sebep oluyor.

Google’ın Android için planladığı Arşiv özelliği ise bu sorunların önüne geçmeyi amaçlıyor. Bu yılın başlarında açıklanan yeni özellik ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor. Yeni Arşiv özelliği uygulamalardaki size ait olan verileri ve bazı dosyaları koruyarak silmenize imkan sunacak. Bu özellik doğrudan Google Play‘den çalışacak bir altyapıya sahip. Bu sayede uygulamaya ihtiyacınız olduğunda yeniden indirme yapmak mümkün.

Yakın bir zamanda gelmesi beklenen Arşiv özelliğinde sildiğiniz uygulamaların simgeleri ana ekrandan gitmeyecek. İndirme işlemini de doğrudan simgeye tıkladığınızda yapabileceksiniz. Bu sayede Google Play’e tekrar girip zaman kaybı yaşamayacaksınız. Genel olarak bakıldığında bu özelliğin bazı uygulamalarda yüzde 60’a yakın depolama alanı tasarrufu sağlayacağı belirtiliyor.

Kullanıcılar Kaldır ve Arşivle Seçeneklerinden Tercih Yapabilecek

Bir Twitter kullanıcısı Android işletim sisteminde uygulama arşivleme özelliğini aktif etmeyi başararak özelliği tanıtan bir videoyu hesabından paylaştı. Videoya bakıldığında aracın Google Play’de yerleşik olarak bulunduğu görülüyor. Kullanıcılar ayrıca kaldır ve arşivle seçenekleri arasından da seçim yapabiliyor.

Ayrıca videoda arşivlenen uygulama bir bulut işaretiyle telefonda kalmaya devam ediyor. Uygulama arşivlendikten sonra uygulama açıldığında kullanıcı ilgili indirme sayfasına yönlendiriliyor. Sonucunda da uygulamadaki tüm veri ve ayarlar kayıpsız bir şekilde geri yükleniyor.

Hala geliştirilme sürecinde olan yeni özelliğin ne zaman kullanıma açılacağı şimdilik belli değil. Ancak özelliğin nasıl çalıştığı ile ilgili detayların ortaya çıkmasıyla çok da uzun sürmeyecek gibi duruyor.

Android Uygulama Arşivleme Video

Twitter’dan paylaşılan video ve görselleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir