Google’ın geçtiğimiz aylarda ön inzlemesini sunduğu akıllı saatler için geliştirilen işletim sistemi Android Wear’ı kullanan ilk 3 saat tanıtıldı.

Google‘ın mobil işletim sistemi Android tablet ve akıllı telefonlarda her ne kadar iyi çalışsa da, akıllı saatler için biçilmiş kaftan denilemezdi. Bu sebepten dolayı geçtiğimiz aylarda ön izlemesi gösterilen Android Wear işletim sistemi, Google’ın düzenlediği I/O etkinliğinde tam olarak tanıtıldı. İşletim sisteminin tüm detayları önümüzdeki saatlerde Shiftdelete.net‘te olacak ancak sizi daha çok bekletmeden etkinlikte tanıtılan ilk 3 akıllı saati paylaşmak istedik.

android-wear-1

LG‘nin bir süredir beklenen köşeli ekrana sahip akıllı saat LG G Watch etkinlikte ilk karşılaştığımız akıllı saat olarak dikkat çekiyor. LG G Watch ilerleyen saatlerde Google Play Store üzerinden satışa sunulacak.

android-wear-2

Motorola‘nın etkinlikten önce tanıtılan yuvarlak ekranlı akıllı saati Moto 360 ise yaz dönemi içerisinde yine Google Play Store üzerinden satışa çıkartılacak. Peki Google‘ın hazırladığı büyük sürpriz ne?

Samsung’un yeni akıllı saati

Büyük sürpriz geçtiğimiz günlerde buradaki haberimizde duyurduğumuz söylentinin gerçekleşmesi oldu. Samsung‘un LG ve Motorola‘ya yanıtı gecikmedi. Gear Live adı verilen ve Android Wear işletim sistemini kullanan ilk Samsung akıllı saati günün ilerleyen saatlerinde Google Play Store üzerinden satışa çıkartılacak.

android-wear-3

Kaynak: ShiftDelete