Android M Sürümünün Gerçek İsmi Açıklandı

Google‘ın I/O 2015 konferansında duyurduğu Android M sürümünün gerçek ismi sonunda açıklandı. Android M sürümünün gerçek ismi ve yeni sürüm ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

android-marshmallow

Google tarafından I/O 2015 konferansı ile duyurulan Android M sürümünün isminin ne olacağı sonunda açıklandı. Elinde Marsmallow tutan bir Android heykeli ile tanıtılan yeni sürümün adı Android 6.0 Marshmallow olacak.

Android 6.0 Marshmallow Açıklandı

23. API için kararlı SDK geliştiriciler için kısa süre önce sunulan Android 6.0 Marshmallow sürümü ve onun için geliştirilen uygulamalar, Nexus 5, Nexus 6 ve Nexus 9 modelleri ile denenilebilecek.

Beklenen Android 7.0 ise, tahminlerimize göre gelecek yıl Android N ve bir diğer tahminimize göre Nutella ile anlaşmalı olarak Android 7.0 Nutella ismi ve pek çok yenilikle gelebilir. Ancak bunlar sadece bizim tahminimiz ve henüz bu tahmini doğrulayan hiçbir bilgi mevcut değil.

Android 6.0 Marshmallow Yeni Nexus’lar İle Gelecek

2015 Sonbahar döneminde yeni Nexus modelleri ile birlikte ilk kez yayınlanması beklenen Android 6.0 Marshmallow’un, stabilite ve düzensiz güncellemelerden bıkan Android kullanıcılarını memnun etmesini umuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir