okey oyna

Android Go Tanıtıldı

Giriş seviye akıllı telefonlar için tasarlanan Android Go işletim sistemi resmi olarak tanıtıldı.

Google I/O 2017 etkinliğinde Google yetkilileri sunacakları yenilikleri detaylı olarak tanıttı. Bu yenilikler arasında en dikkat çekenlerden birisi de Android Go işletim sistemi.

Google her sınıftan Android kullanıcısını düşünerek önemli hamlelere imza atıyor. Yapılan etkinlikte Google, giriş seviyesindeki Android modelleri için Android Go’yu gün yüzüne çıkardı.

Android Go ile giriş seviyesindeki akıllı telefon kullanıcıları daha iyi ve kaliteli bir deneyim yaşayacak. Böylelikle kullanıcıların karşılaştığı sorunları ortadan kaldıran Google, Android Go ile birlikte giriş seviyesindeki modelleri Android O ile daha uyumlu hale gelecek.

1 GB veya daha az modelleri Android O’ya daha iyi optimize etmek için sunulacak olan Android Go, RAM ve veri kullanımı sınırlandırmasına olanak sağlayacak.

Android Go sayesinde veri kullanımı hakkında temel bilgiler, bildirim çubuğu menüsünde kolaylıkla gözlemlenebilecek. Giriş seviyesindeki akıllı telefon kullanıcıları için her türlü detayı düşünen Google, ortaya çıkan sorunları en aza indirmeyi hedefliyor.

Her türlü veri tasarrufunu kullanıcılara sunacak olan Android Go, Chrome‘un veri tasarruf modunu etkin olarak hizmete sunacak. Ayırca YouTube Go adında yeni bir uygulama ile birlikte Google, Android Go yüklü cihazlara, standart YouTube uygulamasına nazaran daha az veri kullanımına yardımcı olacak.

Bu uygulama ile kullanıcılar YouTube’da video izlemeden önce o videoyu ön izleyebilecekler. Böylelikle ekstra bir veri tasarrufu yapacak kullanıcıların yüzü oldukça gülecektir.

YouTube Go ayrıca kullanıcılara çevrimdışı bir kullanım imkanı da sunacak. Kullanıcılar beğendiği videoyu indirip, veri bağlantısı veya Wi-Fi bağlantısı olmadan da izleyebilecekler ve bu uygulamanın en güzel detayı ise, indirilen bu videolar diğer kullanıcılarla rahatlıkla paylaşılabilecek.

Bunların dışında Android Go işletim sistemi ile birlikte diğer uygulamalarda veri tasarrufu yönünden kullanıcılara özel olarak tasarlanan uygulamalarda, Google Play üzerinden de görüldüğünü de belirtelim.

Android Go Çıkış Tarihi

Android Go yüklü akıllı telefonların 2018 yılında satışa çıkacağı açıklandı.

 292 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir