okey oyna

Akıllı Uzay Bavulu: Horizn ONE

Dünyanın en genç astronotu Alyssa Carson, akıllı uzay bavulu geliştirdi. Alyssa Carson bu bavulu Mars yolculuğunda kullanmak için tasarladı.

Mars Yolculuğu İçin Akıllı Bavul: Horizn ONE

NASA’nın 2033 yılında Mars’a gerçekleştirmeyi planladığı seyahate katılacak olan dünyanın en genç astronotu Alyssa Carson yeni bir tasarıma imza attı. Carson, Horizn Studios ile ortak bir çalışma yaparak akıllı uzay bavulu geliştirdi.

18 yaşındaki genç astronotun tasarladığı Horizn ONE isimli bavul, karbon fiber bir yapıda. Bu sayede bavul şimdiye kadar geliştirilen bavullardan daha sağlam, hafif ve esnek bir yapıda. Ayrıca elektromanyetik tabanı bulunan bavul, yer çekimsiz ortamlarda taban veya duvarlara sabitlenebiliyor. Bu sayede uzay aracında bavulun sabit bir şekilde kalması sağlanıyor.

Akıllı olarak nitelendirilen bu bavul, elektronik cihazları da kablosuz olarak şarj edebiliyor. Vakumlama özelliği de bulunan bavul, eşyalar için maksimum depolama alanı sağlıyor. Alyssa Carson’un bu bavulu Mars yolculuğunda kullanıp kullanmayacağı şimdilik belli değil. Yeni bavul konseptinin fiyatının ise 50 bin dolar olacağı açıklandı.

 2.257 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir