ZTE Axon 20 5G Extreme Edition Tanıtıldı

ZTE Axon 20 5G Extreme Edition

ZTE yeni akıllı telefonu Axon 20 5G Extreme Edition modelini resmi olarak tanıttı.

ZTE Axon 20 5G Extreme Edition Teknik Özellikleri

Son zamanlarda sık sık yeni akıllı telefonlar tanıtılıyor ve farklı modeller kullanıcılarla buluşuyor. ZTE firmasının Axon 20 5G modelinin yeni versiyonu resmiyet kazandı. ZTE Axon 20 5G Extreme Edition ismi ile karşımıza çıkan akıllı telefonun rengi ise turuncu.

Çin‘li akıllı telefon üreticisi ZTE, yeni Extreme Edition modeli ile ilgili herhangi bir detay açıklamadı ve onu normal modelden ayıran şeyin ne olduğu henüz belli değil. Ancak cihaz genel anlamda Huawei firmasının giriş / orta segmentteki telefonları ve Xiaomi’nin bazı telefonlarına benzerliği ile dikkat çekiyor.

Bu durumda bizde Extreme Edition olmayan sürümündeki akıllı telefonun özelliklerine bakalım. Axon 20 5G’nin ön kısmında OLED, 6.92 inç ekran boyutuu ve 90 Hz ekran yenileme hızına sahip Full HD bir ekran konumlandırılmış. Ekran altı kamerası bulunan cihazın ön tarafında bir delik veya kamera da bulunmuyor. Bu akıllı telefonun önemli bir ayırıcı özelliği diyebiliriz.

Akıllı telefon ekran altı ön kameraya sahip ilk cihaz olarak biliniyor. Ekranın altında konumlandırılan ön kamera 32 megapiksel ve arka tarafta da bizleri 4’lü bir kamera grubu karşılıyor. Cihazda 64 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel ultra geniş, 2 megapiksel makro ve yine 2 megapiksel derinlik algılama sensörü bulunuyor.

Akıllı telefonun batarya tarafında ise 4.220 mAh kapasiteli bir batarya mevcut. Cihaz USB-C ile 30W şarj olabiliyor. Akıllı telefonun işlemci tarafında ise Snapdragon 765G mevcut. 8 GB RAM / 128 GB dahili depolama alanına sahip olan normal versiyonu, cihazın iyi bir yerde konumlanmasını sağlıyordu ancak akıllı telefonun özel sürümünün bu özelliklere ek hangi özelliklerle geleceği şimdilik belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir