Zoom Nasıl Yüklenir?

Zoom Nasıl Yüklenir?

Günümüzde birçok uygulama üzerinden toplantılar, eğitimler ve konferanslar yapılabiliyor. Her geçen gün daha fazla kullanıcıya sahiplik eden bu uygulama ile herkes toplu şekilde eğitime katılabiliyor. Herkesin cep telefonunda bulunan Zoom nasıl kullanılır? Neler yapılabilir? Konu ile ilgili önemli detaylar burada.

Zoom Nedir?

Şirketlerin toplantı düzenlemeleri adına kurulan bu uygulama zaman içerisinde halka arz edildi. Bu şekilde herkes uygulama aracılığı ile dersler, toplantılar ve yüz yüze görüşmeler yapılabiliyor. Yalnızca bire bir görüşmeler dışında çoklu görüşmelere olanak tanıyor. 2019 yılında yapılan araştırmaya göre uygulamanın dünya çapında olan değeri tam tamına 19 milyar dolar olarak belirtildi.

Zoom Nasıl Kullanılır?

Bilgisayar üzerinden Zoom uygulamasının resmi internet sayfasına giriş yapılarak ücretsiz kaydol kısmına tıklanmalıdır. Bu işlemi takiben site tarafından istenen bilgiler verildikten sonra mail adresine doğrulama linki gönderilir. Link üzerine tıklama gerçekleştirilmesi ile birlikte bilgisayara indirme gerçekleştirilir. Uygulama bu şekilde kullanıma hazırlanır.

Zoom Ne İçin Kullanılır?

Dünyada en fazla kullanılan uygulamalardan bir tanesi olarak online eğitimler, toplantılar ve iş görüşmelerine destek oluyor. Bunun dışında mesajlaşma ve arama yapma gibi özellikleri de bulunuyor. Bunun için üye olarak giriş gerçekleştirilmesi gerekir. Dileyen herkes bilgisayar, tablet veya cep telefonu üzerinden kayıt işlemini yaparak uygulamadan faydalanabilir.

Zoom Toplantı Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır?

Uygulama içerisinde giriş yapılması adına sunulan ekran üzerinde “New Meeting” butonundan katılması istenen kişiye üyelik gönderilebiliyor. Ayrıca “Join” seçeneği ile başka üyeler toplantıya davet edilebiliyor. Uygun gören kişiler “Schedule” butonu ile toplantı oluşturabildiği gibi toplantı seçeneklerini istedikleri türden ayarlayabilir.

Görüntülü Konuşma Ayarları Nasıl Yapılır?

Uygulamanın ekran görünümü bilgisayar ile kolaylıkla ayarlanabiliyor. Ses ayarlaması ise “Share Computer Sound” kısmından gerçekleştiriliyor. Ekran paylaşımı ve sesli dosya paylaşımları için “Share Screen” kısmından yararlanılıyor. Toplantıyı yöneten kişi şifreli şekilde oturum açtığı vakit kötü niyetli olan katılımlar engellenmiş oluyor.

Uygulama Ücretli mi?

Uygulamayı kullanan kişilerin seçeneklerine göre ücretli veya ücretsiz şekilde sunuluyor. Uygulama sisteminde 100 kişi katılımı üzerinden 40 dakika süren toplantılar ücretsiz şekilde gerçekleştiriliyor. Ancak bu standardın dışına çıkarak daha uzun süreli toplantılar ve daha fazla katılımların olmasını isteyenler 14.99 Dolar ödemeleri gerekiyor.

Uygulamanın Faydaları Nelerdir?

Dünya çapında ünlü olan ve kullanıcısının milyonlara ulaşmış bu özel uygulamanın faydaları şu şekildedir;

  • Zamandan tasarruf sağlar,
  • Pratik şekilde kullanılır,
  • Birden fazla kişi ile toplantı imkânı sunar,
  • Çoklu ekran yönetimi aracılığı ile kolay şekilde kullanılır,
  • Detaylı şekilde eğitimler verilebilir,

Bahsettiğimiz uygulamayı kullanan herkes tüm bu özelliklerden yararlanabiliyor. Üstelik toplantı yöneticisinin koymuş olduğu şifreleme sayesinde herhangi bir kişi toplantı içerisine giremiyor. Böylece tüm eğitimler, toplantılar ve konuşmalar güven altında gerçekleşiyor. Uygulama içerisinde ses veya mikrofon kontrolü yapılarak karşı tarafa paylaşımlarda bulunulabiliyor.

Kaynak: https://garanti-bahis.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir