Zayıf Telli Saçlar İçin Üzüm Çekirdeği

Saçlar, birçok nedenle zayıflayıp güçsüzleşebilir. Doğru ürünü kullanmak, etkili sonuç almak, iyileşme sağlamak adına önem kazanır.

Üzüm Çekirdeği Ekstresi Yararları

Üzüm çekirdeği ekstresi faydaları geçmişten bugüne biliniyor ve şu şekilde sıralamak mümkün:

  • Etkili bir antioksidan
  • Kan akışına katkı
  • Kan basıncına fayda
  • Ödemlere karşı etki

İnflamasyon azaltıcı etki gibi birçok fayda sıralanabilir. Genel olarak bakterilere karşı mücadele ettiği söylenebilir. Üzüm çekirdeği ekstresi kapsamlı olarak çözümler bulmanızda faydalıdır.

Hacim Şampuanı Özellikleri

Procyanidin özellikli Bioblas İnce Telli- Hacimsiz Saçlar için Bakım Şampuanı, beklentilerinizi karşılayan içerikler barındırıyor. Ürünün asıl hedefi, saç tellerinde görülen kimyasal ve fiziksel hasarları gidermek, en aza indirgemek. Bu şekilde saç tellerindeki güçsüzleşme giderilir. Bioblas şampuan saçlarda onarımı hızlandırmak için protein polimer barındırır. Özel bir formülle beraber saçların film tabakası ile kaplanması sağlanır. Bu uygulama ile beraber daha dayanıklı bir çözüm sağlanır. Ürün içerisinde bulunan provitamin B 5 ekstra hacim kazandırır. Bu hacim ayrıca yumuşaklık şeklinde de kendini gösterir. Saçlarınızın parlaması size daha güzel bir görüntü verir.

Saçları Güçlendirmek İçin Öneriler

Saç yapısı zayıf telli ve ince ise bu durumda güçlendirmek için şampuan dışında bazı uygulamalara da dikkat etmeniz gerekir. Saçlarınızın şekillendiricilerden uzak durması gerekiyor. Ayrıca fön makinesi de zararlı ve zayıflatıcı etki yapıyor. Bu cihazların olumsuz etkisi, sıcaklık yaymaları ve bu nedenle saç tellerinde hasar bırakmaları. Ancak güçlendirme çalışmaları bununla da sınırlı kalmıyor. Saçlara düzenli şekilde bakım olması kritik bir konu! Bakımdan kasıt pahalı saç maskelerinden ibaret değil elbette. Doğal malzemelerden hazırlanan onlarca maske türünü bulabiliyorsunuz. Örneğin doğal zeytinyağı en sağlıklı maddelerden biri ve hem saç derisi hem de telleri ciddi oranda besliyor.

Maskeler dışında saçlarınızı ne kadar sıklıkla boyadığınız da saç dökülmesi için önemli bir konu. Saçlarınızı bir aydan az zamanda eğer boyarsanız ve sık renk değiştirirseniz, köklerinizin güç kaybetmesi olağan bir hal alıyor. Bunu önlemek için mutlaka aralıklara önem vermek ve saçın toparlanmasını sağlamak gerekiyor. Saç telleri, saç kökleri bu şekilde doğal yağından beslenmeye ve kendini onarmaya başlıyor. Ayrıca aktarlarda bulunan bitkisel özler, yağlar da mutlaka değerlendirilmesi gereken bölümlerden.

Üzüm Çekirdeği Ekstresi Ve Kanser

Üzüm çekirdeği ekstresi kanser üzerinde olumlu etkilere sahip. Yapılan araştırmalar da bunu kanıtlar nitelikte. Üzüm çekirdeği kötü hücrelerle mücadele eden iyi hücreleri çoğaltan özelliğe sahip ve bu da bağışıklık sisteminde olumlu etki sağlıyor. Üstelik sadece başlangıç aşaması değil, ileri seviye kanser vakalarında da ciddi anlamda iyileşmeye katkı sağladığı biliniyor. Kullanımı daha da özelleştirmek gerekirse siyah üzüm çekirdeği sadece kanser hastalarında değil baka sorunlarda da kullanılabiliyor. Kan damarlarında sorun olanlar, cildi cansız görünen kişiler, kalp krizi riski olanlar, ödem alerjisi olanlar, yüksek tansiyon, şeker hastalığı olanlar, cinsel olarak istek azlığı yaşayanlar, ciltte kırışıklıkları olanlar, varis benzeri sorunları olanlar, kanama nedeniyle felç geçirmiş kişiler üzüm çekirdeği ekstresi kullanabilir ve fayda sağlayabilir. Ancak kullanımda gelişigüzel şekilde işlem olmamalı, mutlaka doktor kontrolünde işlem yapılmalıdır. Aksi halde bazı yan etkilerle karşılaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir