Yurtdışından Telefon Getirenlere Müjde!

Yurtdışından ülkemize telefon getiren kişileri sevindirecek bir haber Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’dan geldi.

Yurtdışından telefon getirmenin en zor olduğu ülkelerden biri olan Türkiye’de bu konuda olumlu gelişmeler yaşanmaya başladı. Özellikle Almanya’daki gurbetçi vatandaşların şikayetlerini dinlediğini söyleyen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lutfi Elvan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) Elektronik Kimlik Bilgisine Haiz Cihazların Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmelikte değişikliğe gidildiğini söyledi.

Değişiklik sayesinde yurtdışından yolcu beraberinde getirilen cihazların Türkiye’de kullanılabilme süresi 30 günden 60 güne çıkartılıyor. Yeni yasa ile özellikle yaz tatillerinde Türkiye’ye gelen kişiler telefonları kapanmadan çok daha uzun bir süre konuşabilecek.

yurtdisi-telefon-1

Yayınlanan açıklama

BTK‘nın sitesinden yayınlanan açıklamada “Yurtdışından yolcu beraberinde zati eşya kapsamında getirilen elektronik kimlik bilgisini haiz cihazların kayıt altına aldırılması için verilen azami süre 1 aydan 60 güne çıkartılarak kayıt süresinin kısa olması nedeniyle ortaya çıkabilecek sorunlar giderilmeye çalışılmıştır” denildi.

Kaynak: ShiftDelete

1 Yorum

  1. bu biraz daha işe yarar gibi görünüyor fakat elimizde kalan telefonları napıcaz nasıl kayıt altına alıcaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.