YouTube’a Loop Özelliği Geliyor

YouTube Loop

YouTube mobil videolarına nihayet loop yani tekrar özelliği geliyor.

YouTube Mobil Uygulamasına Loop Özelliği Geliyor

YouTube videoyu biter bitmez tekrara almalarına imkan verecek olan video loop özelliğini test etmeye başladı. Yeni özellik müzik dinlemek için YouTube’dan vazgeçemeyen mobil kullanıcılarını çok memnun edecek.

Online müzik dinleme alışkanlığımız, Spotify ve Apple Music gibi platformların yaygınlaşmasıyla her ne kadar değişmiş olsa da, YouTube bu alanda hala önemli bir mecra. Mobil cihazlarda arkada oynatma özelliğinin Premium ile gelmesi ve YouTube Music‘in de devreye girmesi ile birlikte firma, içerik platformu dönüşümüne bir set koymuş oldu ve müzik dinleyicileri için sınırsız arşivi ile vazgeçilmez bir alternatif olduğunu kanıtladı.

Test edilen yeni özellik ise YouTube’un müzik dinleyicileri için çalışmaya devam ettiğini ortaya koyuyor. Aynı şarkıyı sürekli dinlemeyi sevenlerin hoşuna gidecek olan bu yeni özellikle, YouTube mobil uygulamasında video bittikçe otomatik olarak başa alınacak.

Loop Özelliği Test Aşamasında

Test aşamasında olan yeni özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı şimdilik belli değil. Ortaya çıkan görüntülerde loop adıyla görünen özelliğin kullanımı ise çok basit. Loop özelliğini kullanmak için tek yapılması gereken YouTube mobil uygulamasında videoda sağ üstteki 3 nokta simgesine dokunmak ve açılan menüde loop seçeneğini aktif etmek. Daha sonra video bittikçe yeniden başa alınacak.

Bu özellik masaüstü YouTube’da uzun zamandır bulunuyordu. Benzer bir sistemle kolayca kullanabileceğiniz ve döngü olarak karşımıza çıkan özelliği masaüstünde kullanmak için videonun üzerine sağ tıklamak yeterli.

Uzun Süreli Tekrar Videolarına Gerek Kalmayacak

Aslında bu özellik devrim niteliğinde bir yenilik değil. Halihazırda birçok çevrimiçi müzik platformunda da benzer işlevi gören özellikler var. Ancak YouTube bu durum için mobil kullanıcılara uzun zamandır bir çözüm sunamıyordu. Hatta öyle ki pek çok şarkı için 3 saatlik versiyon, 10 saatlik versiyon gibi videolar var. Loop özelliğinin gelmesi ile artık bu uzun süreli videolara da gerek kalmayacak diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir