YouTube’a 1080p Premium Görüntü Kalitesi Geliyor

YouTube

YouTube Premium abonelerinin kullanabileceği 1080p Premium görüntü kalitesi seçeneği geliyor.

YouTube’a 1080p Premium Görüntü Kalitesi Geliyor

YouTube‘un barındırdığı içerikler her gün milyarlarca kez izleniyor. Hem internetten hem de mobil uygulamadan kullanılabilen platformda videolar farklı çözünürlüklerde sunuluyor. YouTube şimdi de mobil tarafında yeni bir çözünürlük seçeneğini test etmeye başladı.

YouTube‘un mobil uygulamasında yeni bir çözünürlük özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Geliştirilmiş bit hızına sahip olduğu ifade edilen 1080p Premium isimli yeni çözünürlük seçeneği bir Reddit kullanıcısı tarafından paylaşıldı.

Yüksek Kalitede Video İzleme Taleplerinin Karşılanması Hedefleniyor

YouTube 1080p Premium

YouTube Premium abonelerinin tercih edilebileceği bu yeni çözünürlük 1080p seçeneğinin hemen üzerine konumlandırılmış. Yeni seçeneğin 1440p ya da 2160p çözünürlükte videolar izlemek isteyenlerin taleplerini karşılaması amaçlanıyor. Kullanıcıların böylece yüksek kalitede video izleme isteğinin giderilmesi hedefleniyor.

YouTube’un yeni çözünürlük seçeneğinin CEO Susan Wojcicki‘nin istifasından sonra gelmesi dikkat çekici olarak ifade ediliyor. Bu kararın yeni CEO Neal Mohan tarafından alınıp alınmadığını ise şimdilik belli değil.

YouTube Premium Abonelerine Yeni Ayrıcalıklar Bekleniyor

YouTube’un Premium abonelerine ilerleyen dönemlerde daha farklı ayrıcalıklar sunacağı bekleniyor. 60 fps ve 120 fps videoların yalnızca Premium abonelerine özel olması da bu adımlardan birisi olabilir. Firmanın ilerleyen zamanlarda abonelik sistemi tarafında yeni adımlar atabileceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir