okey oyna

YouTube Video Kalitesini Düşürecek

Koronavirüs salgını nedeniyle evde kalan insanların yoğun YouTube kullanımından dolayı video kalitesini düşürme kararı alındı.

Birçok ülke vatandaşlarına evde kalmalarına yönelik çağrılarda bulunuyor. Artan internet trafiği sebebiyle YouTube video kalitesini düşürecek.

YouTube da Netflix Gibi Video Kalitesini Düşürecek

Koronavirüs salgınından korunmak ve salgının yayılma hızını yavaşlatmak için birçok ülkede uygulanan evde kal hareketi, internet trafiğinin artmasına sebep oluyor. İnternet trafiğindeki bu artış, dijital platformları da zor durumda bırakıyor.

Daha önce Avrupa Birliği tarafından Netflix için yayın kalitesini düşürmeye yönelik bir çağrı yapılmıştı. Netflix de 1 ay süreyle yayın kalitesini yüzde 25 oranında azaltacağını açıklamıştı. Şimdi de benzer bir adım YouTube’dan geldi.

YouTube, internet hatlarındaki yoğunluğu azaltabilmek için AB sınırları içinde video kalitesini düşüreceğini duyurdu. YouTube HD olan içerik kalitesini SD kaliteye düşüreceğini duyurdu. Böylelikle internet hatları üzerindeki yükün daha da azaltılması hedefleniyor.

Avrupa Birliği tarafından yapılan bu çağrıya, birçok dijital yayın platformunun uyum sağlaması ve yayın kalitelerini düşürmesi bekleniyor. Özellikle önümüzdeki günlerde daha çok artması beklenen internet trafiğine karşı Netflix ve YouTube gibi platformların aldığı önlem, kesintisiz internet hizmetinin devam edebilmesi için büyük önem taşıyor.

 1.808 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir