YouTube Music’e Podcast Özelliği Geliyor

Youtube Video Yükleme Nasıl Yapılır?

YouTube Music‘e bu yıl sonunda podcast özelliğinin geleceği resmi olarak açıklandı.

YouTube Music’e Podcast Özelliği Geliyor

Podcast’ler özellikle de Spotify’da oldukça dinleniyor. YouTube’un da uzun zamandır podcast getireceği bilgisi gündeme geliyordu. Ancak bununla ilgili herhangi bir açıklama veya test edilen özellik yoktu. YouTube’da podcast başkanı olarak görev yapan Kai Chuk yaptığı açıklamada YouTube Music için podcast özelliğinin geleceğini resmi olarak açıkladı.

Podcast Arka Planda Oynatılabilecek

Podcast serileri özellikle de son zamanlarda dünyada ve Türkiye’de oldukça popüler. En çok Spotify’dan dinlenen bu bilgilendirici ve küçük içerikler YouTube’a da geliyor. YouTube’dan Kai Chuk’un On Air Fest’de yaptığı açıklamada yeni özelliğin yakında geleceğini açıkladı.

Podcast serileri ile ilgili çok fazla detay verilmese de akıllı telefonun ekranı kilitliyken bile çalacağı ifade edildi. Çünkü birçok insan podcasti ev işi yaparken veya uyumadan önce dinlemeyi tercih ediyor. Ama en önemlisi en büyük rakibi olan Spotify’da da bu özelliğin sunulduğu.

Bu Yılın Sonlarında Aktif Olacak

Her iki platformun bu pazarda rekabet oluşturması için ise bu özelliğin gelmemesi kaçınılmaz. Ayrıca YouTube içerik oluşturuculara gönderdiği e-postada bu yılın sonlarında platforma podcast yükleyebileceklerini açıkladı. Ancak firma öncelikle bu uygulamanın ABD’de daha sonra da sırasıyla tüm ülkelerde kullanılacağını belirtti.

Podcast platformu Buzzsprout’tan Alban Brooke YouTube Music için podcast serilerinin öncelikle yalnızca ses daha sonra ise ses ve video ile birleştirerek sunulabileceğini de ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir