YouTube Music’e Mırıldanarak Şarkı Bulma Özelliği Geldi

Youtube Video Yükleme Nasıl Yapılır?

YouTube Music Android uygulamasına şarkı söyleyerek ya da mırıldanarak şarkı bulma özelliği geldi.

YouTube Music’e Mırıldanarak Şarkı Bulma Özelliği Geldi

YouTube Music Android uygulamasını kullananlar için uzun zamandır beklenen bir özellik yayınlandı. Kullanıcılar artık şarkı söyleyerek ya da mırıldanarak arama yapabilecekler. Shazam’ın çok daha gelişmiş olan sürümü diyebileceğimiz bu özelliğe daha yakından bakalım.

YouTube Music’te Şarkı Söyleyerek Arama Yapma Dönemi

YouTube Music uygulamasında arama yapmak için ekranın sağ üst kısmındaki büyüteç simgesine tıklayın. Bu kısımda mikrofonun yanında yeni bir simge göreceksiniz. Bu iki yan yana buton YouTube’un ana uygulamasında her iki arama özelliğini tek bir ekranda bir anahtarla sunması nedeniyle daha kullanışlı bir çözüm sunuyor.

YouTube Music’in canlı arama sayfası kullanıcıları oynat, şarkı söyle ya da mırıldan seçenekleri ile karşılıyor. Bu özellik ilk olarak 2020’de Google Arama için tanıtılmıştı. Pixel cihazlarının Now Playing özelliği üzerine inşa edilen bu yenilik geçen Ekim ayında YouTube uygulamasına da eklenmişti. Ses, yapay zeka kullanılarak orijinal kayıtla eşleştiriliyor.

Şarkıyı Tanıma Süresi Oldukça Hızlı

Özelliğin mırıldandığınız şarkıyı tanıma süresi de oldukça hızlı. Tam ekran sonuç sayfası, kapak resmi, şarkı adı, sanatçı, albüm, yıl ve indirme / çevrimdışı durum gibi bilgiler var. Ayrıca şarkıyı çalma ya da kütüphanenize kaydetme kısayolları da sunuluyor. Her zamanki taşma menüsü de her şey için kullanılabilir durumda.

iOS Platformunda Şimdilik Yayınlanmadı

Bu ekrandan sol üst kısımdan çıkabilir ya da alt kısımdan yeni bir arama yapabilirsiniz. YouTube Music, Mart ayında bu özelliği test etmeye başlamıştı ve Google Play Music benzer bir özelliği uzun zaman önce sunmuştu. Mırıldanarak şarkı arama özelliği Android işletim sisteminde YouTube Music’in 7.02 sürümü ile yayınlandı. Şimdilik iOS’ta yayınlanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir