YouTube Mp3 Dönüştürme Nasıl Yapılır?

YouTube videolarını Mp3‘e dönüştürme yöntemlerini sizler için derledik.

Dünyanın en popüler video izleme sitesi olan YouTube’da pek çok müzik, podcast gibi çok çeşitli içerikler yer alıyor. YouTube‘daki bu içerikleri Mp3‘e dönüştürme yöntemlerini detaylı ve resimli anlatımlı olarak yazımızda bulabilirsiniz.

YouTube müzik video kliplerinin en çok paylaşıldığı platformların başında geliyor. Durum böyle olunca video klip olarak izlediğimiz müziklerin bilgisayarımızda, telefonumuzda veya tabletimizde de olmasını istiyoruz.

YouTube‘daki videoları Mp3‘e dönüştürmek için birçok yöntem mevcut. YouTube Mp3 dönüştürme için bilgisayarınıza program indirebilir, tarayıcınıza eklenti yükleyebilir veya doğrudan internet bu hizmeti sunan internet siteleri üzerinden dönüştürme yapabilirsiniz.

Program Kullanarak YouTube’dan Mp3 İndirme

YouTube Mp3 dönüştürme için kullanabileceğiniz en iyi programlardan birisi DVDVideoSoft firmasının geliştirdiği Free YouTube to MP3 Converter isimli programdır.

Free YouTube to MP3 Converter programını kullanmak için ilk olarak programı aşağıdaki bağlantıdan bilgisayarımıza yüklüyoruz.

Free YouTube to MP3 Converter programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Üstteki bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfada download butonuna tıklayarak programı indirip bilgisayarımıza yükledikten sonra açıyoruz. YouTube‘da dönüştüreceğimiz video’nun bağlantı adresini kopyalıyoruz.

Daha sonra programa geri dönüp altta yer alan yapıştır butonuna tıklıyoruz. Son olarak sağ alt kısımdaki indir butonuna tıklayarak YouTube Mp3 indirme işlemini gerçekleştiriyoruz.

Tarayıcı Eklentisi Kullanarak YouTube’dan MP3 İndirme

Tarayıcı eklentisi kullanarak YouTube Mp3 dönüştürme için ilk olarak aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Mozilla Firefox tarayıcımıza gerekli olan eklentiyi yüklüyoruz. Eklenti Chrome’un mağazasında bulunmadığı için Chrome tarayıcısında bu eklenti kullanılamıyor.

YouTube MP3 dönüştürme Firefox eklentisini buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Daha sonra Firefox ile YouTube‘dan bir video açıyoruz ve videonun alt kısmında yer alan “MP3/3GP/MP4” butonuna tıklıyoruz.

Açılan sayfada alt kısımda mp3 ve video olarak 2 farklı alternatif sunuluyor. Mp3 veya video hangisini indirmek istiyorsanız o linkin üzerine tıklamalısınız. Daha sonra GET butonuna tıkladıktan sonra Download butonuna tıklayarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.

İnternet Siteleri Üzerinden YouTube Mp3 İndirme

İnternet aracılığı ile YouTube Mp3 indirme için ilk olarak YouTube‘dan bir video seçin ve seçtiğiniz videonun bağlantı adresini kopyalayın.

Daha sonra aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve açılan bağlantıyı link yer alan yere yapıştırıp “Video’yu Dönüştür” butonuna tıklayın.

YouTube MP3 dönüştürme sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Son olarak mavi renkli “Download” butonuna tıklayarak YouTube Mp3 dönüştürme işlemini tamamlayabilirsiniz.

YouTube MP3 dönüştürücü işleminde çoğunlukla link kopyalayıp yapıştıracağınız için eğer dönüştüreceğiniz videolar 20 dakikadan kısa ise internet ile YouTube MP3 dönüştür işlemini yapabilirsiniz. Ancak daha uzun videoları dönüştürecekseniz program kullanmanız gerekecektir.

onlinevideoconverter.com

Siteye ulaşmak için buraya tıklayınız.

Bu sitede de istediğiniz YouTube linkini kopyalayıp çeşitli formatlarda indirebilirsiniz.

  • Herhangi bir Youtube videosunun linkini koplayıp sayfadaki buraya bir bağlantı yapıştırın yazan kutucuğun içine yapıştırın
  • Daha sonra dönüştürmek istediğiniz formatı seçin
  • Altta bulunan başla butonuna tıklayın
  • Bir süre bekledikten sonra açılan sayfada indir butonuna tıklayarak indirme işlemini yapabilirsiniz

flvto.biz

Siteye buraya tıklayarak giriş yaptıktan sonra bu sitede de aslında Mp3 dönüşütürme mantığı aynıdır. Siteye ulaştığınızda medyaya bağlantı girin yazan kutucuğun içine YouTube linkini yapıştırmanız gerekiyor. Daha sonra hangi formata dönüştürmek istediğinizi de seçtikten sonra şuna dönüştür butonuna tıklamalısınız. Dönüştürme işlemi videonun büyüklüğüne göre bir süre sonra tamamlanacaktır. Açılan sayfada  indir butonuna tıklayarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Önemli bir uyarı yapmamız gerekiyor. Bu siteler 3. parti web siteleri olduğu için farklı sitelere yönlendirme yapabilir. Bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir