YouTube Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

Youtube Video Yükleme Nasıl Yapılır?

YouTube karanlık mod nasıl yapılır sorusunun cevabı ve tüm merak edilenler yazımızda.

YouTube Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

2022 yılında diğer birçok uygulama gibi YouTube da da Ayarlar’dan kolay bir şekilde erişilebilen karanlık mod seçeneği var. Dünyanın en popüler video platformu olan Youtube’un karanlık mod seçeneğine hem Android hem iOS hem de web ve Youtube mobil uygulamalarında erişmek mümkün. Ayrıca karanlık mod seçeneğini etkinleştirmek de oldukça kolay yapılıyor.

Karanlık Mod Neden Kullanılıyor?

Akıllı telefonun parlak ekranındaki kontrast gözleri oldukça yorar ve rahatsız edici hale gelir. Birçok uygulamadaki karanlık mod özelliği öncelikle bu kontrast sorununu hafifletmek amacıyla tasarlanıyor. Karanlık mod izleme deneyimini daha da artırıyor. Ayrıca önemli ölçüde pil tasarrufu da sağlıyor. Karanlık mod özellikle de düşük çözünürlükte yüklenen ve tam ekranda görüntülendiğinde iyi görünmeyen videolar için daha uygun.

YouTube’da karanlık mod özelliğini açabilmek için tek yapılması gereken cihazınıza göre aşağıdaki birkaç basit adımı tamamlamak.

Android ve iOS Cihazlarda Karanlık Modu Aktif Etmek

  • Youtube’u açın.
  • Ekranın sağ üst kısmındaki Profil simgesine tıklayın.
  • Daha sonra Ayarlar‘a tıklayın.
  • Açılan ekranda Genel’e tıklayın.
  • Son olarak Görünüm’e tıklayın ve Koyu tema seçeneğini aktif edin.

YouTube Masaüstü Tarayıcıda Karanlık Modu Aktif Etmek

  • Youtube’un web sitesini tarayıcınız üzerinden açın.
  • Ekranın sağ üst köşesinde bulunan Profil simgesine tıklayın ve açılan seçeneklerden Görünüm:Cihaz Teması’na tıklayın. Son olarak koyu temayı seçerek karanlık modu aktif edin.

Ayrıca daha koyu görünüm istiyorsanız ve ziyaret ettiğiniz her sitenin renk temasını otomatik karanlık modla değişmesini istiyorsanız Dark Reader uzantısını yükleyip kullanabilirsiniz. Bu uzantı Chrome, Safari ve Firefox tarayıcılarına yüklenebiliyor.

YouTube Karanlık Modu İnsanların Yüzde Kaçı Kullanıyor?

Kullanıcıların ekran başında geçirdikleri süreler arttıkça karanlık modun önemi daha da artıyor. Bu nedenle insanların büyük çoğunluğunun karanlık modu aktif ettiği ortaya çıktı. Android Authority’nin gerçekleştirdiği bir ankette insanların %81,9’u cihazlarında karanlık modu aktif olarak kullanıyor. %9,9’u ise karanlık mod ve açık mod arasında geçiş yaparken kalan %8,2’lik kısım ise sadece açık mod kullandıklarını ifade ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir