YouTube 75 Adet Oyunu Kullanıcılara Sundu

YouTube Playables

Teknoloji devi YouTube şirketi Playables programıyla oyun dünyasına büyük bir dönüş yaptı. 75’ten fazla oyun arasından seçim yapılabiliyor.

YouTube Playables Programı İle 75 Adet Oyun Kullanıcılara Sunuldu

Teknoloji dünyasında hemen herkes oyun işine giriyor ve YouTube da bu trende katıldı. YouTube firması içinde birbirinden eğlenceli 75 oyun yer alan YouTube Playables programını hem mobil hem de masaüstü kullanıcılarına sunmaya başladı. Peki bu program neler sunuyor?

Playables, YouTube abonelerine sunulan yeni bir oyun platformu. YouTube’un internet sitesine ya da Android / iOS uygulamasına gidip kenar çubuğunda Playables kısmını bulmanız yeterli. Bu program ile oyuncular ilerlemelerini kaydedebilir ve yüksek skorlarını takip edebilirler. YouTube Playables’da şu anda 75’ten fazla oyun mevcut.

Playables’da Geniş Bir Oyun Yelpazesi Sunuluyor

Bulmaca ve satranç ve oyunlarından Angry Birds Showdown!, Trivia Crack ve Cut the Rope benzeri popüler mobil oyunlara kadar geniş bir yelpaze sunuluyor. YouTube oyun dünyasına ilk adımını geçen sene YouTube Premium abonelerine özel Playables programıyla atmıştı.

Ancak o tarihlerde oyun sayısı daha azdı ve program yalnızca sınırlı bir süre için sunulmuştu. Mart ayında sona eren bu ilk fazın ardından şimdi ise tüm kullanıcılara hitap eden daha geniş bir oyun kütüphanesi ile geri döndü.

Teknoloji firmaları da kullanıcıları çekmek ve elde tutmak için giderek daha fazla oyun sunuyor. LinkedIn bile eğlenceli oyunlar sunmaya başlamıştı. The New York Times, Hearst Corporation ve hatta Netflix hizmetlerine oyun ekleyen firmalardan sadece birkaçı. YouTube’un ana şirketi Google da 2019 yılında Google Stadia bulut oyun hizmeti ile bu alana adım atmıştı ancak bu hizmet 2023’te kapatıldı.

Oyunlar Kullanıcıların Platformlarda Daha Fazla Zaman Geçirmelerini Sağlıyor

Oyunlar kullanıcıların platformlarda daha fazla zaman geçirmesini sağlayarak abonelik hizmetlerine olan ilgiyi daha da artırıyor. Playables programını kullanmak oldukça kolay. YouTube internet sitesine veya mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra kenar çubuğunda Playables kısmını bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir