Rus akıllı telefon üreticisi Yota‘nın çift ekranlı yeni modeli YotaPhone 3 tanıtıldı. Cihazın tüm detayları, çıkış tarihi ve satış fiyatı haberimizde.

Rus telefon üretisici Yota, çift ekranı bulunan akıllı telefonları ile bir süredir pazarda adından söz ettiriyor. Firma 3. nesil akıllı telefonu YotaPhone 3 ile karşımızda.

YotaPhone 3 Teknik Özellikleri

İlk modelinden bu zamana kadar çift ekran ile gelen YotaPhone, bu konudaki iddiasını devam ettiriyor ve arka kısımda e-ink ekran kullanmaya devam ediyor.

Akıllı telefonun ön kısmında Full HD çözünürlüğe sahip 5.5 inç büyüklüğünde AMOLED bir ekrana yer verilen arka kısmında ise 5.2 inç büyüklüğünde e-ink ekran bulunuyor. Güç tüketimini en az seviyede tutan bu e-ink ekran bu kez 3 farklı kapasitif butonla da desteklenmiş.

YotaPhone 3’ün 8 çekirdekli Snapdragon 625 işlemcisini kullandığını görüyoruz. 4 GB RAM ile 64 GB ve 128 GB dahili depolama alanıyla gelen YotaPhone 3, 13 megapiksel ana kamera ve 12 megapiksel ön kameraya sahip.

YotaOS 3.0 arayüzünü kullanan YotaPhone 3 Android 7.1.1 Nougat işletim sistemine sahip. Gücünü 3.300 mAh bataryadan alan akıllı telefon ayrıca USB Type-C bağlantı noktasına sahip.

YotaPhone 3 Çıkış Tarihi

5 Eylül’de ön siparişe açılacak olan YotaPhone 3, 18 Eylül’de satışa çıkacak.

YotaPhone 3 Fiyatı

Akıllı telefonun 64 GB’lık versiyonu 360 dolar, 128 GB’lık versiyonunun fiyatı ise 465 dolar olarak açıklandı.