Yönetim Eğitimi İstanbul Business School’dan Alınır

Kurum başarısı için en önemli etken, o kurumun bünyesinde çalışan insanlardır.

Günümüzde teknolojinin gelişimi ile her işi bilgisayarlar ya da makineler yapıyor gibi görünse de, aslında bu durum doğru değildir. Bir firmanın çalışanları işlerine ne kadar motivasyonla devam ediyorlarsa, şirketin başarısı da doğru orantılı olarak yükselir. Kurum çalışanlarının motive ve mutlu olmaları için doğru bir şekilde yönetiliyor olmaları gereklidir. Yöneticilerin davranışları, tavırları ve çalışanları ile olan iletişimleri kurum başarısını doğrudan etkiler. Bu nedenle artık pek çok vizyon sahibi şirket, kurumlarında yöneticilik yapacak kişilerin yönetim eğitimi almalarını istemektedir. Peki yöneticiler hangi eğitimi almalı, yönetici eğitimleri nelerdir?

Yönetim eğitimi almak isteyen kişiler ilk etapta yöneticilik eğitimi kitapları, yöneticilik eğitimi pdf sunumu ya da liderlik eğitimi sunumu gibi seçeneklere yönelmektedirler. Ancak üst düzey yönetici eğitimleri de dahil olmak üzere tüm yönetim eğitimi modellerinde derin bir bilgi birikimi ve tecrübe olması gereklidir. Yönetim eğitimi, makalelerden öğrenilemeyecek kadar derin ve sürekli değişmekte olan dinamik bir kurumdur. Yönetim eğitimi almanın en doğru yolu ise, İstanbul Business School sertifika programlarından geçer.

İBS bünyesinde düzenlenen tüm temel yöneticilik eğitimi çeşitlerinde öncelikle katılımcılara bir test uygulanır. Bu testin sonucunda karakter özellikleri analiz edilir ve nasıl bir lider olması gerektiği ile ilgili çalışmalar yapılır. Bu test, yönetici adayları için son derece önemlidir. Her insanın karakteri birbirinden farklıdır. Farklı kişilik tiplerine sahip olan kişilerin, aynı türden bir lider olmaları beklenemez.

Yöneticilik eğitimi İstanbul denildiği zaman akla ilk olarak İstanbul Business School’un gelmesi tesadüf değildir. İBS bünyesinde görev alan tüm eğitmenler, Türkiye’nin en büyük ve global şirketlerinde uzun yıllar boyunca yöneticilik görevi üstlenmiş olan kişilerdir. Bu durum hem katılımcıların hiçbir kitaptan öğrenemeyecekleri gerçek iş hayatı tecrübelerini öğrenmelerini sağlar hem de çok önemli üst düzey yöneticilerle tanışarak networking yapma şansına sahip olmalarına imkan tanır. İBS’nin sahip olduğu uluslararası akreditasyon, program sonucunda alınan sertifikanın yurtdışında da geçerli olmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.