Daha sonra oyun 3D grafikler ile internet üzerine aktarılmıştır. Şimdilerde tüm online oyun sitelerinde kantır 1.6 oyna başlığıyla savaş oyunları kategorisi altında yer alan bu oyun en çok oynanan oyunlar listesine de dahil edilmiştir. Oyunda yeni haritalar, silahlar ve gerçekçi grafikler bulunmaktadır.

Oyunun bir diğer güzel yanı ise Ben 10 hayranlarının da yakından bileceği Ben 10 ile Azmuth arasındaki espriler oyuna da yansıtılıp oyuna renk katmış durumda.
Oyunda kullanabileceğimiz karakterler arasında Cannonbolt, Bloxx, Swampfire, XLR8, Big Chill, Astrodactyl, Bullfrag, Gravattack var. Bu 8 karakter ile bizleri daha heyecanlı bir Ben10 Omniverse oyna bekliyor.

En eğlenceli oyunlar arasında yer alan oyun kızları düşürmeden topukları kırmayı amaçlıyor.Kırılan topuğa rağmen bayanların ayakta durabilmesi gereklidir.Mouse ile oynanan oyun ‘click to skip’ butonuna tıkladıktan sonra başlıyor.Çekiç istediğin vurma hizasına gelince sol alttaki ‘vur’ butonuna tıklayarak topuk kırma işlemine başlayabilirsiniz.Eğlenceli ve komik bir oyun için topuk kırmaca oyna linkine hemen tıkla.