Yerli Otomobil İçin Beklenen Gün Geldi

Yerli otomobil için bütün Türkiye merak içinde beklemekte ve verilen tarihin gelmesi heyecanı daha da arttırmakta. Otomotiv dünyasına hızlı bir giriş yapacak olan Türkiye, sektör tercihini elektrikli otomobil ile söz sahibi olmak istediğini göstermeye çalışmaktadır.

Yerli Araba İçin Belirlenen Fiyat Ne Olacak?

Otomotiv sektörüne hızlı bir giriş yapmak isteyen Türkiye için günler heyecanlı geçmekte. Yerli araba için belirlenen 27 Aralık tarihi hem merak uyandırıcı hem de heyecan verici bir tarih. En çok merak edilenlerin başında üretilecek olan otomobilin fiyatının ne olacağı? Peki, bu fiyat belli mi? Ne yazık ki üretilen otomobilin fiyatı belli değil ama üretilen otomobilin küresel piyasada rekabet edecek düzeyde olacağı konuşulmakta.

Yerli Otomobil Nerede Üretilecek?

Yerli otomobil için birçok il ön plana atılmaktadır. Üretilecek olan otomobilin Türkiye’de nerede üretileceği bilinmemektedir. Bununla beraber birçok ilin ön araştırması yapılmaktadır. Üretilecek olan firmanın birçok arazi koşullarını düşünmekte ve üretimde çalışacak personelinde nitelikleri araştırılmaktadır. Şüphesiz bu projenin Türkiye açısından önemi oldukça büyüktür.

27 Aralık Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gebze’de ilk olarak testini yapacağı araç şimdiden merak edilmektedir. Üretilecek olan otomobil için aday şehirlerin sayısının fazla olması seçimi zorlaştıracaktır. Bu yarışın içine girecek olan şehirler arasında arazi ve personel anlamında artıların fazla olduğu şehir olarak Gebze öne çıkmaktadır.

Gebze hem üretilen aracın tanıtımı için belirlenen yer olması ve şartlarında uygun olması sebebiyle diğer şehirlerin önünde yer almaktadır. Yerli otomobil bütün bu operasyon birimlerinin toplanması sonucunda otomobilin seri üretime ne zaman geçileceğine karar verilecektir.

Yerli Otomobil Ne Zaman Açıklanacak?

Her gün farklı detaylarının paylaşımı yapılan yerli otomobil 27 Aralık Cuma günü tam anlamıyla merakları giderilecektir. 27 Aralık Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla görücüye çıkacak olan otomobili Türkiye halkı sabırsızlıkla beklemektedir. Otomotiv sektörüne hızlı bir giriş yapacak olan Türkiye, 27 Aralık günü yeni bir sektörde kendine yer aramaya başlayacaktır.

 260 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir