Yerelleştirme ve Yabancılaştırma Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bazı ortamlarda aynı dil konuşuluyor olmasına rağmen anlam farklılıkları oluşur. Başka bir deyişle dil zamanla değişim gösterebilen bir olgudur. Nesilden nesle gelişme gösteren dil için çeviri yapılırken bu dili insan grubunun içinde yaşayarak öğrenmiş olmanın önemi büyüktür. Türk gibi Türkçe konuşmak ile İngiliz olarak Türkçe konuşmak son derece farklı detaylar içerir. Aksan, şive, üslup ve ağıza o dilin yakışması da kaliteli bir tercümanın özelliklerindendir. Bir dili sürekli olarak konuşarak geliştirmek, konuşulduğu yörenin özelliklerini bilmek çeviriyi daha kaliteli hale getirecektir.

Kültür farklılıkları, teknolojik gelişmeler ve şive gibi unsurlar dili etkileyen faktörlerdir. Aynı dili konuşarak değişik coğrafyalarda yaşayan milletlerin kültürel farkları tercüme alanında dikkat edilmesi gereken hususlardır. Dilde yerelleştirme denildiği zaman akla gelmesi gereken konu budur. Yerelleştirme, kişilerin yaşamış oldukları coğrafya farklılığını ortadan kaldırmak manasına gelir. Bu sayede çeviride anlaşılır olma durumu ortaya çıkar ve çeviri nitelikli hale gelir. Çeviri yapacak kişinin, çeviri yapacağı dilin kullanıldığı coğrafyada zaman geçirmiş olması çeviriyi daha anlaşılır yapması anlamına gelir.

Çeviri Yapılırken Tam Anlaşılır Olma

Çeviri felsefesine farklı bakış açımızla, kaliteyi ve müşteri memnuniyetini sunmak için sürekli yenilik araştırması yapmaktayız. Ofisimiz hedeflediği alanlarda ve müşteri beklentilerini en uç noktada karşılamaya yönelik hizmet vermektedir. Bu alanda çeviri politikamızda yerelleştirme ve yabancılaştırma ayrıcalığını net olarak benimsemiş personel yapımızla, profesyonel çeviride en uç noktada bulunmaktayız. Yazılı, sözlü, online tercüme alanında sizlere hitap etmekte ve en nitelikli hizmeti almanızı sağlamaktayız.

Çeviride Anlam Farklılığı

Her dilin kendine özel ayrıntıları bulunur. Çeviri yaparken hedef kitleye tam olarak duygu ve düşüncelerin aksettirilmesi tercümanın yeteneği ve bilgi birikimiyle sağlanır. Firmamız yılların verdiği tecrübe ve gelişmiş ekip yapısıyla Yeminli, Noter Onaylı, Kurumsal, Sözlü, Yazılı ve Online tercüme alanında faaliyetlerine nitelikli sunumlarla tercüme ofisi bilinciyle devam ediyor. En anlaşılır çeviri için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Tüm Dillerde Çeviri

Tercüme ofisimizde tüm dillerde çeviri yapmaktayız. Profesyonel çeviri ekibimiz ile dillerin özelliğine, kelime anlamına, anlatım bütünlüğüne özel tercüme hizmeti vermekteyiz. Edinmek istediğiniz dilin tüm detaylarını ve çevrilmek istenilen metinde yer alan özel anlatımları sizlere sunuyoruz. Sitemizde bulunan online çeviri kategorimizle sizlere en hızlı çeviri hizmetini en nitelikli şekilde sunuyoruz.

Anlaşılır Çeviride Kaliteli Tercüme Bürosu

Çeviride asıl amaçlanan karşıdaki grup veya bireylere anlatılmak istenilen konunun en yalın haliyle iletilmesidir. Ofisimizde yapılan tüm çevirilerde duygu ve düşünceleri karşı tarafa net olarak ifade etme seçeneğini kullanmakta ve hangi çeşit çeviri olursa olsun her dilde en iyiyi yapmaktayız. Metin ve sözlü çeviri işlerinizin özel detaylarını ve göz ardı edilmemesi gereken tüm ayrıntılarını sizlere sunmak için sürekli takipte bulunmakta ve sizlere bilmediğiniz dilde şişirme içerikler değil, gerçeği sunmaktayız.

Kaynak : RDS Tercüme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.