Yeni Unisiklet Dönemi Başlıyor!

Tek tekerlek üzerinde giden bisikletler yüz yıl öncesinde kalmadı. Modern tek tekerlekli bisikletler unisikletler, artık her zamankinden daha ucuz ve daha güzel.

Unisiklet ya da tek tekerlekli bisiklet dediğimizde aklınıza yüz yıl önce ince bıyıklı beyefendilerin bastonları ile beraber üzerinde durmaya çalıştığı ulaşım araçları ya da palyaçoların çocukları eğlendirmek için kullandığı bisikletler geliyorsa yanılıyorsunuz demektir. Tek tekerlekli ulaşım araçları üreten Solowheel firmasının yeni modelleri tanıtıldı.

İçerisinde ufak bir elektrikli motor barındıran Solowheel Spirit sayesinde saatte 16 KM hız ile 12 KM uzaklığa tek tekerlek üzerinde gidebileceksiniz. Spirit‘in bir üst modeli olan Orbit yine benzer uzaklığa benzer hız ile gidebilirken, en üst model konumundaki Xtreme, 25 KM mesafeye kadar sizi götürebiliyor. Unisikletlerin fiyatı ise öncüllerinin aksine sadece 1199 USD’dan başlıyor.

unisiklet-1

Doğa dostu enerji üreten motor

Unisikletler oldukça çevre dostu. Yolda harcadıkları enerjinin %70‘ini fren sistemleri sayesinde geri kazanabiliyorlar. Bu sayede yukarıdaki rakamlardan daha uzak mesafelere gitmeniz teoride mümkün hem de bunu yaparken enerji tasarrufu yaparak doğanın korunmasını sağlayabilirsiniz.

unisiklet-2

Unisikletlerin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı bilinmiyor ancak Türkiye’de unisiklet kullanan kişi sayısının azlığını dikkate aldığımız zaman gelmeyeceği yönünde bir tahminde bulunmak mümkün. Bluetooth aracılığı ile akıllı telefonunuza da bağlanabilen bu unisikletler satışa sunulsaydı tercihinizi onlardan yana kullanır mıydınız?

Kaynak: ShiftDelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.