Bu sezonun en belirgin tişört modası, tişört baskı modellerinin çok daha fazla tercih edilmesidir. Özellikle popüler kültüre malzeme olmuş akımların ya da fikirlerin tişört baskı hali hemen hemen her yerde kolaylıkla bulunulabilmektedir. Özellikle yerli ya da yabancı popüler kültür tarafından çok tutan dizi ve filmlere gönderme içeren çok fazla tişört baskı modeli bulunmaktadır. Bu tarz akımların tişört baskı yapılmış hali bu akımların çok daha fazla yayılmasını sağlamakla birlikte çok daha fazla satmasını da sağlamaktadır.

Günümüz popüler kültürünün en önemli araçlarından olan dizi filmler, tişört baskı modasını yakından etkilemektedir. Popüler dizi filmlerin karakterlerinin ya da ünlü sözlerinin yer aldığı tişört baskı modelleri pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Özellikle 16-24 yaş grubunun ilgi gösterdiği bu tişört baskı akında ön plana çıkan birkaç dizi film var. Tüm dünyada çok fazla hayran kitlesine sahip olan ve ülkemizde de yayınlanan Taht Oyunları adlı dizinin karakterlerinin ve ülke bayraklarının yer aldığı tişört modelleri bu senenin en çok satan tişört baskı modeli olarak görünüyor. Bunun dışında pek çok dizi filmin daha tişört baskı modeli hayranları tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Tişört baskı modasındaki bir diğer akım ise tişört tasarlama akımı diyebiliriz. Bazı tişört baskı firmalarının başlattığı bu akımda istediğiniz tişört modeli üzerine istediğiniz şekilde bir tasarım yaparak bunun baskı halini alabiliyorsunuz. Kendi tişörtünü kendin tasarlayarak, kendi yaratıcılığa kalmış bir giyim anlayışını tercih edebiliyorsun. Bu sayede sadece sana özel bir tişört üretilmiş oluyor. Başka bir yerde bulunamayacak olan bu tişört modeli sayesinde sadece sana özel ve tek eşi sende bulunacak bir tişört modeli elde etmiş olabilirsin.

Özellikle çok satan tişört baskı modellerine bakıldığında bu tişörtlerin üzerinde yer alan baskıların genellikle insanların özel hayatlarında sevdikleri ve sıklıkla takip ettikleri şeyleri anımsatacak ya da onları hatırlamalarını sağlayacak şeyler olduğunu görüyoruz. Bunlar bir dizi film karakteri olabilir ya da bir müzik grubu olabilir ama sonuç olarak insanlar tişört baskısında kendi özel hayatlarında sevdikleri şeyleri görmek istiyorlar.