Yeni Resident Evil Remake’leri Geliyor

Yeni Resident Evil Remake

Capcom şirketi Resident Evil hayranlarını mutlu edecek olan yeni remake projelerini duyurdu.

Yeni Resident Evil Remake’leri Geliyor

Resident Evil serisi Capcom firmasının eski oyunlarına yeniden hayat vermesiile son yıllarda büyük ilgi gördü. 2023 yılında yayınlanan Resident Evil 4 remake‘ten sonra şimdi de 2000 yapımı CODE: Veronica ve 2002 yapımı Resident Evil Zero’nun remake’leri üzerinde çalışıldığı ifade edildi.

Resident Evil sevenleri uzun zamandır CODE: Veronica’nın yeniden yapımını bekliyordu. 2000’de Sega Dreamcast için çıkan oyun Resident Evil 2’nin ana karakteri Claire Redfield’ın maceralarını baz alıyor. CODE: Veronica oyunu birçok hayran tarafından serinin 2. oyununa gerçek bir devam niteliğinde görülüyor. Yapım 2011’de PS3 ve Xbox 360 için remastered sürümü ile yeniden piyasaya sürülmüştü.

Resident Evil Zero Hayranları İkiye Bölüyor

Resident Evil Zero ise orijinal Resident Evil’ın öncesini baz alıyor ve STARS üyesi Rebecca Chambers’ı takip ediyor. Yapım Spencer Malikanesi’nde geçen olaylara doğrudan bağlanan hikaye unsurları da bünyesinde barındırıyor. Ancak yapım Resident Evil hayranlarını ikiye bölüyor çünkü bir kısım oyunu serinin en sıkıcı oyunu olarak görüyor.

Resident Evil serisinin diğer oyunlarının remake’leri ile ilgili söylentiler daha da arttı. Resident Evil 5’in tartışmalı geçmişi ve içerdiği problemler sebebiyle Capcom şirketinin bu oyunu yeniden yapması pek de beklenmiyor.

Capcom Şirketinin CODE: Veronica ve Zero’ya Odaklanması Stratejik Olarak Mantıklı

Aynı şekilde Resident Evil 6’nın mekanik problemleri olsa da Resident Evil 5’in karakter ve hikaye sorunları daha derin köklere sahip. Bundan dolayı Capcom şirketinin CODE: Veronica ve Zero’ya odaklanması stratejik olarak mantıklı görünüyor diyebiliriz.

Resident Evil serisinin yeni remake‘leri hem nostaljik anılarla dolu eski oyuncularda hem de seriye yeni katılanlar için önemli bir heyecan oluşturacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir