Nokia‘nın 2000’li yıllara damgasını vuran efsane cep telefonu 3310 yenilenmiş versiyonu ile geri dönüyor. Yeniden tasarlanarak daha modern bir hale getirilen telefon tüm Dünyada satışa sunulacak.

Nokia, 3310’un tüm Dünyadaki popülerliğinin farkına varmış olacak ki 3310’un yeniden tasarlanmış modern bir sürümünün yolda olduğunu açıkladı.

Öncelikle şunu belirtelim, Nokia üç yeni akıllı telefonunu 26 Şubat’ta Mobile World Congress 2017‘de tüm Dünyaya tanıtmaya hazırlanıyor. Bu da artık Nokia’nın yeni modellerinin yeniden Avrupa piyasasında olacağını gösteriyor diyebiliriz.

Hatırlarsanız geçtiğimiz ay Çin pazarına Nokia 6 modeliyle giriş yapan firma, burada aldığı tepkilerden memnun olacak ki hızlı bir şekilde Avrupa pazarına gözünü dikmiş durumda. Nokia’nın tanıtacağı üç yeni modelin dışında Nokia 6 modelinin de Avrupa’da 249 €’luk fiyat etiketi ile satılacağı da dedikodular arasında.

Firmanın 3310 dışında Nokia 5 modelini de tanıtacağını söyleyelim. Cihazın 5.2 inçlik 720p ekrana, 2 GB belleğe ve 12 MP’lik ana kameraya sahip olacağı ve Nokia 6’da olduğu gibi Snapdragon 430 SoC işlemcisiyle birlikte 199 €’dan satışa sunulacağı düşünülüyor.

Nokia 3310‘un modernize edildiği fakat üst segmentte bir cihaz olmayacağını da belirtelim. Yalnızca eski günlerdeki anıları tekrar yaşamak adına satışa sunulacak gibi görünüyor. Cihazın fiyat etiketinin 59 € olacağı düşünülüyor.