Şu aralar oyun gündeminin ana maddelerinden biri olan yeni Need for Speed oyununa ait ilk video yayınlandı. Oyunun detayları ve video haberimizde.

yeni-need-for-speed

Son günlerde yeni Need for Speed oyununun nasıl bir kimlikle karşımıza çıkacağı gündemi bir hayli meşgul etti. Geniş bir kitle yeni NFS oyununun Underground 3 olacağını iddia etse de, konu ile ilgili Electronic Arts ve Ghost Games cephesinden henüz bir açıklama gelmedi.

Yayınlanan belli belirsiz ekran görüntüleri ile oyuncuları meraklandırmayı başaran Ghost Games, yayınladığı video ile Need for Speed fanlarını fazlasıyla heyecanlandırdı.

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri Need for Speed videosu ile baş başa bırakalım.

Videonun başında gördüğümüz beyaz kamyon ve çaldığı korna sizlere bir yerlerden tanıdık gelebilir. Zira 2003 yılında yayınlanan Underground ve 2004 yılında yayınlanan Underground 2 oyunlarını oynama şansınız olduysa, bu kamyonun iki Underground oyununda da karşımıza çıktığını hatırlayacaksınızdır.

Speedhunters’tan Destek Alıyorlar

Ghost Games bunu bilinçli olarak mı yaptı bilinmez ama ortada sanki Underground oyunlarına üstü kapalı bir selam gönderme olayı mevcut gibi. Tabi henüz oyunun isminin ne olacağı da kesinlik kazanmış değil. Videoda yalnızca Need for Speed yazısı gözüküyor ki bu da bizi acaba oyun sonuna herhangi bir isim almadan mı çıkacak diye düşündürüyor. Bu durumda da NFS serisi sil baştan yenileniyor demek mümkün olacaktır.

Şu anda oyun ile ilgili kesinleşen tek şey Need for Speed’in modifiyeli araçların nefes kestiği sokak yarışlarına geri döndüğü. Şunu da dip not olarak belirtelim. Yeni Need for Speed oyunundaki modifiye seçenekleri şimdiye kadar karşılaştığımız en geniş yelpazeye sahip olacak. Ghost Games bu konuda işi sıkı tutmuş ve speedhunters.com ekibiyle birlikte çalışmış. Bakalım ortaya nasıl sonuçlar çıkacak. Bekleyip göreceğiz.