Yeni Half Life Çok Yakında Geliyor

FPS kültürünün yapı taşlarından biri olarak gösterilen Valve imzalı Half Life‘ın yeni versiyonu çok yakında geliyor. Yeni oyunun detayları haberimizde.

black-mesa-source

Uzun süre önce duyurulan Black Mesa Source için geri sayıma geçildi. 1998 yılında Valve tarafından geliştirilen Half Life oyununun, Source grafik motoruyla yeniden elden geçirilmesiyle karşımıza çıkacak olan Black Mesa Source, daha önce yayınlanan ekran görüntüleriyle büyük beğeni toplamıştı.

Oyunun resmi internet sitesine yerleştirilen bir sayaç geri sayıma geçmiş durumda. Siteye girdiğinizde bozuk bir televizyon ekranı ile karşılaşıyorsunuz. Bir süre beklerseniz Half Life’ta karşımıza çıkan G-Man’in belirdiğini göreceksiniz.

Geri sayım 5 Mayıs saat 10:47’de sona eriyor. Bu tarihte oyunun çıkış tarihimi yoksa tam sürümünün mü yayınlanacağı konusunda net bir bilgi verilmemiş.

Valve’den bağımsız olan bir grup tarafından geliştirilen Black Mesa Source’un görsellerinin yer aldığı siteye buradan, geri sayımın gerçekleştiği siteye de buradan ulaşabilirsiniz.

Oyun severlerin senelerdir Half Life 3’ü beklediğini düşündüğümüzde, bu duyuru pek tatmin edici olmayacaktır. Fakat yine de Half Life’ın ilk oyununu günümüz grafikleriyle oynamak nostaljik anlamda farklı bir tat verecektir. Merakla beklemedeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.