Yeni Bitirdiğim Bilim Kurgu Romanları

Sizlere son okuduğum bilim kurgu romanlarının özetini yazacağım arkadaşlar özetlerini kendim yazdım yani özgün mutlaka okuyun bu romanları bilim kurgu sevenlere öneririm… Kısa not: Zodyak romanını 15 günde bitirdim… Diğer Sürgün çocuklarıda bir ayda bitirebildim.

Zodyak

Yarınlar adına bugünlerin yok sayıldığı bir evrende umut etmek her zaman insanlar için en büyük silah olmaktadır yengeç hanesinde mensup 16 yaşında olan Rhoma yıldızları alışılmış yöntemlerin dışında bir yöntemle okumakta matematiksel hesaplar kullanmak yerine sadece onları görerek hikayelerini görebilme yeteneğine sahip ender yeteneğe sahip çocuklardan birisidir. Yengeç’in ayındaki bir felaket okyanus dünyasının dengesini çok kötü bir hale sokup sevilen Yengeç Korucusu da dahil bir çok kişinin ölümüne neden olan Rho’nun hayatı tamamen değişmektedir. Hanesinin yeni lideri seçilme hakkını bileğinin hakkı ile kazanmıştır. Evini seven ve halkını koruyabilmek için canını dişine takan bu onurlu kız kendisine verilen bu kutsal görevi kabul etmiştir. Ancak kötü durumlar bu kızın yakasını bırakmamaktadır. Haneler bir bir yıkılmakta tahrip olmakta ve yıkımlar devam edince Rgo Zodyak mitlerindeki 13. Koruyucu sürgün edilmiş olan Ochus’un intikam için döndüğünden şüphelenmeye başlamaktadır. Rho, terazi hanesinden Hysan Dax ile Yengeç Muhafızları bünyesinde çalışan Mathias ile birlikte galaksideki engelleri aşıp diğer koruyucuları uyarmak için yola çıkmaktadır. Peki bu tecrübesiz kızın sözlerine kim inanıp onun yolundan gitme kararını alacaktır. Üstelik bu var olan kötü durumların insanlar üzerinde oluşturduğu olumsuz havanın verdiği psikoloji ile ve bu farklılıkların bıçaktan daha keskin olduğu bir sorunların oldukça zirveye vurduğu galakside bir umut birilerinin kendisine inanmasını bekleyen Rho’nun güvenebileceği insanları hangi şartlarda en doğru bir şekilde nasıl seçeceklerdir?

Sürgün Çocuklar

Daha annelerimizin şefkatli kollarında uyuyan küçücük birer bebekken Fred adındaki yetişkin bireyler tarafından güvendikleri için anne ve babaların yanından alınırlar. Fredkent bölgesinde yolculuk sırasında getirilen çocuklardan birisi olan Rosi, geçen 12 koca senelerin ardından küçük kardeşi Bobo ve diğer beraber vakit geçirdikleri çocuklar ile ailesinin yanına geri döneceklerini aileleri ile beraber eski günlerdeki gibi çok mutlu olacaklarını düşünmektedir. Ve geri gönderilmenin haberini duyunca mutluluktan havaya uçarlar. Bir yandan uzun süreler geçmiş olan zamanların daha sonrasında gerçek yuvalarına huzurlu mutlu ve eski mutlu aile özlemi ile yanıp tutuşurlarken annelerine ve babalarına bırakacakları için üzülüp endişelenen Rosi, yeni evlerine gittiklerinde endişelerinde pek te haksız olmadıklarını fark etmektedirler. Ve bu durumdaki düşüncelerinden haksız olmadıklarını anlarlar yıllardır ayrı kaldıkları yuvaları hiç de beklediği gibi değildir ve kardeşine uygulanan şiddeti ortaya çıkarmaya kararlıdır. Ve gerçekler on iki yaşındaki çocuğun anlayamayacağı kadar korkunçtur.

Daha fazla bilim kurgu romanları ilknokta.com’dan bulabilir ve uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Bu içerik için sponsor olan ilknokta.com’a teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.