Yeminli Tercüme

Yeminli Tercüme

Profesyonel çevirmenler tarafından verilen yeminli tercüme hizmeti standart çeviri ile farklı noktalara sahiptir. Genel çevirilerde tercüme sonrasında ilgili belge tercüman tarafından imzalanmaz. Yeminli tercümede ise çeviri işlemi yeminli tercüman tarafından tamamlanır, çeviri bittikten sonra belgeye imza ve kaşe yapılır. Bu tür belgelere genellikle mahkeme başvuruları, konsolosluk başvuruları ve resmi kurum başvuruları için ihtiyaç duyulur. Tüm yeminli tercümanlık belgeleri resmi süresi içerisinde tamamlanmak zorundadır.

Onaylı şekilde teslim edilen yeminli tercüme evrakları resmi nitelik taşır. Noterlerin belgeye onay verebilmeleri için belgenin yeminli tercüman tarafından çevrilmesi gerekir. Geniş kapsamlı ve kaliteli şekilde hizmet veren çevirmenler hizmet kalitesinin yüksek olması için çaba sarf ederler.

Çeviri ihtiyaçlarına en uygun çözümlerin sunulduğu yeminli tercüme hizmetlerinde tüm çeviriler hızlı bir şekilde tamamlanır. Yeminli belgelerde çevirmenin imza ve kaşesinin olma zorunluluğu vardır. Bu mühür ve imzada yeminli tercümanın adı ve soyadı olmalıdır. Ayrıca belgenin kaynak dilden hedef dile aslına uygun bir şekilde aktarıldığına dair beyan, tarih, yer, telefon numarası ve adres bilgileri de bulunmalıdır.

Yeminli Tercüme Hizmeti ve Fiyatları

Çoğu yabancı evrak için yeminli tercüme hizmeti talep edilir. Özellikle yabancı dilde yazılmış olan ve kaymakamlık, üniversite, valilik, noter ya da mahkeme gibi yerlere sunulacak belgelerde bu hizmete sıklıkla gerek duyulur. Ortaklık yapısı ortaklık belgesi, oda kayıt belgesi, ticari sicil gazetesi, şirketlerin yurtdışı ilişkileri, devlete vergi borcu yoktur yazısı ve şirket kuruluş belgesi için yeminli tercüme gereklidir. Tercümelerde kalitenin yüksek, fiyatların ise ekonomik olması önemlidir. Genel tercümeye kıyasla daha fazla olan yeminli tercüme fiyatları için online teklif alınabilir. Tüm tekliflerde çevrilecek metnin şekilde ve içerik özellikleri göz önünde bulundurulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.