Yazıyı yayımladıktan sonra yeni yazı

WordPress 2.7 ile birlikte yeni bir yazı yazıp, yayımladığınızda, artık önceki gibi form boşalıp, yeni yazı sayfası gelmiyor. Bunun yerine yayımlanan sayfa olduğu gibi içeriğiyle birlikte duruyor. Ancak bu bazen problem oluşturabiliyor. Özellikle üst üste yazı yayımlamak isteyenler, yayımladıkları yazıyı yanlışlıkla değiştirebiliyor, benim gibi dalgın kişiler. Ne yazık ki bunu düzeltmek için kolay bir yöntem yok, WP’nin çekirdek dosyalarında düzenleme yapmamız gerekiyor.  Sitenizin wp-admin/post.php dosyasını uygun şekilde açtıktan sonra, 52. satırı bulun, aşağıdaki gibi bir kod olacak.

$location = add_query_arg( 'message', 6, get_edit_post_link( $post_ID, 'url' ) );

Bu satırın başına // karekterlerini koyarak satırı iptal edin ve altına aşağıdaki kodu ekleyip, dosyayı kaydedin, değişikliği yaptığınızda son görünüm aşağıdaki gibi olacak.

//$location = add_query_arg( 'message', 6, get_edit_post_link( $post_ID, 'url' ) );
$location = add_query_arg( 'message', 6, "post-new.php");

WordPress 2.8.4 Sürümü için

Yukarıdaki kod WordPress 2.8.4 sürümünde yine aynı dosyada 46. satırda bulunmakta. Aynı işlemi bu satır için de gerçekleştirin. WP 2.8.4 için aşağıdaki gibi görünecek

post_kodlar

Not: Yazıyı yayımla dediğinizde, yeni yazma sayfasına yönlendirileceksiniz. Yazı yayımlandı şeklinde bir uyarı alacaksınız. Ancak bu uyarının yanındaki yazıyı görüntüle bağlantısı çalışmıyor. Sebebi ise yönlendirme sırasında, yayımlanan yazının ID’sini aktaramamamızdır.

Kaynak: http://www.yakupgovler.com/yaziyi-yayimladiktan-sonra-yeni-yazi.html

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir