Baharın gelmesiyle birlikte ısınan havalar ve yaz aylarının yaklaşması aynı zamanda bazı hastalıkların da görüldüğü dönemler olmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Sezen Ünal çok ilginç bir açıklamada bulundu. Ünal’ın yaptığı açıklamaya göre yaz nezlesinin nedenini uzaklarda aramaya gerek yok. Öyle ki evlerimizdeki halılar bu alerjik hastalığın en önemli sebebini teşkil ediyor. Nasıl diyeceksiniz, hemen açıklayalım.

Bahar aylarında çiçek ve bitkilerde biriken polen, rüzgarın da etkisiyle havaya yayılır. Özellikle evlerinizi havalandırma esnasında tozla birlikte halılarınıza yapışan polenler, halıdaki alerjen ve mite adı verilen akarlarla birleşerek solunum yollarından vücudumuza nüfus edebilmektedir. O nedenle Prof. Dr. Sezen Ünal, genelde bahar aylarında yakalandığımız alerjik nezle türü olan bahar ya da yaz nezlesinin asıl sebebi olarak evlerinizdeki kirli halılar olduğunun altını çizmektedir.

Buradan hareketle en zor işlerden birisi olan halı temizliği, başta kendi sağlığımız olmak üzere ailemizin ve çocuklarımızın da sağlıkları için ihmal edilmemesi gereken önemli işlerden birisidir. Fakat günümüzde ev ya da apartman ortamında halı temizlemek zor olduğu gibi çoğu zaman da imkansızdır. O nedenle sizlere tavsiyemiz profesyonel halı yıkama hizmetlerinden faydalanmak olacaktır. Öyle ki bizzat deneyerek memnun kaldığım Beylikdüzü halı yıkama hizmeti, verdiği profesyonel hizmet ve müşteri memnuniyetiyle üzerimizde alışkanlık yarattı.

Öyle ki halıları adresinizden teslim alan Florya halı yıkama, en son teknoloji ürünü toz çırpma, yıkama ve kurutma makineleriyle sizleri büyük bir külfetten de kurtarıyor. Hatta o kadar ileri gidiyor ki, kullandıkları Avrupa’dan ithal edilen anti-bakteriyel halı şampuanları sayesinde, halıların diplerinde biriken mikro organizmalara karşı en etkili savaşı verdiklerini de söyleyebiliriz. Tüm bu işlemlerin ardından otomatik makinelerde kurutulup, nemi alınan halılarınız, paketlenerek söz verilen tarih ve saatte evinize teslim edilmektedir.

Diyeceksiniz ki çok pahalıya mal olur, tam tersine tüm bu işlemleri çok cüzi bir ücret karşılığında gerçekleştiren Beylikdüzü halı yıkama işletmesinin sizde de bağımlılık yapacağından eminiz. Binlerce TL halı yıkama makinelerine para vermekten, saatlerce halı yıkamaktan kurtulmak artık çok kolay.