Yapay Zeka’lı Asistan Amazon Q Genel Kullanıma Açıldı

Amazon Q

Amazon Q‘nun hem geliştiriciler hem de iş kullanıcıları için iki sürümü mevcuttur: Amazon Q Developer ve Amazon Q Business.

Yapay Zeka’lı Asistan Amazon Q’yu Genel Kullanıma Açıldı

Amazon Web Services (AWS), yazılım geliştirme ve pazarlamayı geliştirmeye yönelik yapay zeka destekli bir hizmet olan Amazon Q’yu duyurdu. Amazon Q’nun geliştiriciler ve kurumsal kullanıcılar için iki sürümü mevcuttur: Amazon Q Developer ve Amazon Q Business.

Amazon Q Developer ve Amazon Q Business Herkese Açıldı

Amazon Q Developer yazılım geliştiriciler için tasarlanan bu şablon, kodlama sürecini basitleştirmek ve daha verimli hale getirmek için tasarlanmıştır. Geliştiricilerin gerçek zamanlı kodu teklifleri yazmasına ve daha hızlı ve daha güvenli kod yazmasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca, algılama ve hatalardaki değişiklikler, uygulamayı yeni bir sürüme yükseltme ve güvenlik güvenlik açıklarının taranması ve değiştirilmesi gibi görevleri otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca AWS kaynaklarının optimize edilmesine ilişkin rehberlik sağlayarak BT profesyonellerinin işlerini kolaylaştırır.

Amazon Q Business kurumsal kullanıcılar için tasarlanan bu sürüm, soruları yanıtlayabilen, özetler sunabilen, içerik oluşturabilen ve iş verilerine dayalı görevleri gerçekleştirebilen bir yapay zeka asistanıdır.

Amazon Q Business, wiki’ler, intranetler, e-posta sistemleri ve CRM platformları dahil olmak üzere birden fazla bilgi kaynağına bağlanarak kullanıcılara ihtiyaç duydukları bilgilere hızlı ve kolay erişim sağlar. Ayrıca güvenlik ve gizlilik göz önünde bulundurularak tasarlanan bu hizmet, hassas bilgileri korurken kullanıcı kimliği, hesap verebilirlik ve erişim izinleriyle de çalışabilir.

Amazon Q Business’ın en iyi özelliklerinden biri Amazon Q Apps adlı yeni bir uygulamadır. Bu cihaz, personelin veri şirketi tarafından kodlamadan eski AI oluşturmasına izin verir. Örneğin, İK departmanınız yeni işe alımlar için kişiselleştirilmiş bir plan oluşturabilir veya satış ekibiniz kişiselleştirilmiş müşteri bazlı bilgiler oluşturabilir.

Amazon Q’nun sunduğu en gelişmiş ve benzersiz üretim yetenekleri genellikle şunları içerir:

Amazon Q Business’ın en önemli özelliklerinden biri Amazon Q Apps adı verilen yeni uygulama geliştirme aracıdır. Bu araç, çalışanların kodlama bilgisi olmadan şirket bilgilerine dayalı akıllı uygulamalar oluşturmasına olanak tanır. Örneğin, İK departmanınız yeni işe alımlar için kişiselleştirilmiş bir plan oluşturabilir veya satış ekibiniz kişiselleştirilmiş müşteri bazlı bilgiler oluşturabilir.

Amazon Q tarafından sunulan en gelişmiş ve benzersiz üretim yetenekleri genellikle şunları içerir:

En Yeni Kodlama Stratejisi:

Amazon Q, neredeyse gerçek zamanlı olarak öneriler ve öneriler oluşturarak geliştiricilerin daha hızlı ve daha güvenli çalışmasına yardımcı olur. Blackberry, BT Group ve Toyota gibi müşteriler, kuruluşlarında üretkenliği artırmak ve yeniliği teşvik etmek için Q’yu kullanıyor.

Amazon Q Developer, çok satırlı kılavuzlar konusunda sektörün en yüksek onay derecesine sahiptir. BT Group Q, tekliflerin yüzde 37’sinin kabul edildiğini, National Australia Bank ise yüzde 50’sinin kabul edildiğini söyledi. Q ayrıca yararlı ve yardımcı geri bildirim sağlamak için istemci kaynak kodunu güvenli bir şekilde değiştirme yeteneğine de sahiptir.

Bu sayede Q, ihtiyaçlarınız konusunda uzmanlaşır ve size daha da fazla zaman kazandıracak ilgili tavsiyeler sunar. Q, özelleştirmeleri tamamen gizli tutar ve varsayılan Temel Model (FM) bunları eğitim için kullanmaz ve müşterilerimizin değerli fikri mülkiyetini korur.

Amazon Q Developer:

Q’da özelliklerin uygulanmasından, kodun yazılması ve gözden geçirilmesinden yazılım güncellemelerinin çalıştırılmasına kadar çeşitli görevleri yerine getirebilecek özel personel bulunmaktadır. Geliştiriciler Amazon Q’dan bir uygulama özelliği uygulamasını isteyebilir (örneğin, bir sosyal medya uygulamasında “Beğen” özelliği oluşturmasını isteyebilir) ve araç, adım adım eylem planları oluşturmak için mevcut uygulama kodunu analiz eder.

Yaratıklar, çeşitli veriler kullanmadan önce planları sergilemek, farklı seviyelerde devam etmek, çeşitli seviyeleri ve kaburgaları birbirine bağlamak için araca dahil edilebilir. Kodlama Revere-tahtası takip örneği, SWE-Lite’ın% 20.4 ve% 20.5’i).

Son teknoloji güvenlik açığı taraması ve iyileştirme:

Q, kodunuzu tehlikeye atılmış kimlik bilgileri ve günlük dosyası ekleme gibi algılanması zor güvenlik açıklarına karşı tarar. Tek tıklamayla uygulama kodunuza göre uyarlanmış düzeltmeleri otomatik olarak önerir, böylece geliştiriciler düzeltmeleri hızla ve güvenle benimseyebilir.

Q’nun güvenlik analitiği yetenekleri, tehditleri en popüler dilde tanımlamak için en etkili, kamuya açık araçları sağlayarak geliştiricilerin uygulamalarının güvenliğini ve kalitesini artırmalarına yardımcı olur.

Bir AWS uzmanı olan Q, aynı zamanda AWS ortamını optimize etme konusunda da uzmandır.

Bir AWS uzmanı olan Amazon Q Developer, BT profesyonellerinin yalnızca bulut ortamlarını iyileştirmelerine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ağ hatalarını ve sorunlarını teşhis edip çözmelerine, olayları seçmelerine, SQL sorgularını optimize etmelerine, yüklemenize ve keşfetmenize yardımcı olduğumuz işlem hatlarını silmelerine, düzenlemelerine ve silmelerine de yardımcı olur. Uygulama. Aynı zamanda inşaat rehberi olarak da çalışıyoruz.

Müşterilerin bulut ortamlarını optimize etmelerine yardımcı olmak için Amazon Q Developer, AWS hesap kaynaklarını ve yapılandırmalarını listeleyerek ve fatura bilgileri ile eğilimleri analiz ederek müşterilerin hesaplarını daha kolay yönetmelerine yardımcı olacak yeni özellikler sundu.

Örneğin bir BT uzmanı şu soruyu sorabilir: “US East 1’de şu anda hangi bulut sunucuları çalışıyor?” ” veya “S3 paket şifrelemesi nedir? » veya “Geçen ay EC2’nin bölge başına maliyeti ne kadardı?” Amazon Q Developer, kaynakları ve ayrıntıları, daha fazla bilgi edinmek için bağlantılarla birlikte özet bir yanıtta listeler.

Q, diğer tüm yapay zeka asistanlarından daha fazla veriyi entegre ediyor.

Amazon Q Business, wiki’ler, intranetler, Atlassian, Gmail, Microsoft Exchange, Salesforce, ServiceNow, Slack ve Amazon Simple Storage Service (Amazon S3) dahil olmak üzere 40’tan fazla iş aracına kolay ve güvenli bir şekilde bağlanır.

Bu, bugün mevcut olan diğer tüm yapay zeka hizmetlerinden daha fazlasıdır. Q’yu şirketinizin veri deposuna yönlendirmeniz yeterlidir; Q, tüm verilerinizi arayacak, mantıksal olarak özetleyecek, eğilimleri analiz edecek ve son kullanıcılarla veriler hakkında konuşacaktır. Bu, kurumsal kullanıcıların kuruluş içindeki herhangi bir yerden tüm verilere erişmesine olanak tanır.

Güvenlik ve gizlilik göz önünde bulundurularak sıfırdan tasarlandı:

Amazon Q Business, katmanların maksimum güvenliğini yönetirken mevcut müşteri kimliklerini, rollerini ve erişim izinlerini entegre ederek her kullanıcı etkileşimini kişiselleştirir. İş zekasına dayalı doğru yanıtlar üretir ve müşterilere hassas içerikleri sınırlandırma, belirli içerikleri engelleme ve uygunsuz içerikleri filtreleme yeteneği sağlar.

Q ayrıca modeli başkalarıyla paylaşmak için müşteri ayrıntılarını kullanmaz. Amazon Q Business, genel sorular ve yanıtlar (MultiHop-RAG veri kümesini kullanarak) ve finans (örneğin FiQA veri kümesini kullanarak) ve teknoloji (LoTTE veri kümesini kullanarak) gibi sektörlerde doğruluk, adalet ve kullanılabilirlik açısından diğer tüm yayıncılık hizmetleriyle rekabet eder ). Bu yaşananların ötesine geçiyor. Evet) performans daha iyidir.

Yaratıcı, yaratıcı iş zekası, analistlerin dakikalar içinde ayrıntılı gösterge tabloları oluşturmasına ve iş kullanıcılarının hızla içgörü elde etmesine olanak tanır.

Amazon Q, AWS’nin bulut için oluşturulmuş entegre iş zekası (BI) hizmeti olan Amazon QuickSight’a gelişmiş yapay zeka teknolojisini getiriyor. QuickSight’taki Amazon Q ile müşteriler, iş analistlerinin dakikalar içinde BI gösterge tabloları oluşturmasına, karmaşık sayıları doğal dil kullanarak kolayca görselleştirmesine ve işlemesine olanak tanıyan birinci sınıf bir BI sihirbazından yararlanır.

Aynı zamanda iş kullanıcılarının yapay zeka destekli kontrol paneli içeriği almasına, kontrol panelinde görüntülenenlerin ötesinde veriler hakkında sorular sormasına ve değerli içgörüler elde etmesine ve aynı zamanda belirleyici faktörlere sahip olmasına olanak tanır.

Örneğin, bir kullanıcı, yöneticilerle birlikte bir iş incelemesi için işinin geçtiğimiz ay içinde nasıl değiştiğine ilişkin bir hikaye oluşturmak isterse, Amazon Q bunu, nasıl geliştirileceğine dair belirli fikirler de dahil olmak üzere içgörüler ve destekleyici bilgilerle saniyeler içinde yapabilir. sonuçlar üretin. işletme. Kullanıcılar, Q’da oluşturdukları içeriği kullanımı kolay belgeler veya sunumlar halinde düzenleyebilir, metin, görsel ve içerikleri düzenleyebilir ve Amazon Q’yu kullanarak metni yeniden yazabilir veya geliştirebilir.

Herhangi bir çalışanın saniyeler içinde yapay zeka destekli uygulamalar oluşturmasına yardımcı olacak ilk uygulama:

AWS, hâlâ önizleme aşamasında olan yeni Amazon Q uygulamalarını duyurdu. Amazon Q Apps, çalışanların önceden deneyime gerek duymadan kurumsal veriler için hızlı ve kolay bir şekilde yapay zeka tabanlı uygulamalar oluşturmasına olanak tanır.

Q Apps, çalışanların ihtiyaç duydukları uygulamayı herhangi bir dilde tanımlamasına veya Amazon Q işinin sorunları çözmesine yardımcı olan mevcut konuşmaları kopyalamasına olanak tanır; ardından Q, tek bir tıklamayla anında onların çalışıp istediklerini yapmaları için bir uygulama oluşturdu. Kuruluşunuz genelinde kolayca paylaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir