okey oyna

Yapay Zeka The Guardian İçin Makale Yazdı

Yapay Zeka

OpenAI isimli kar amacı gütmeyen firmanın geliştirdiği yapay zeka makale yazdı. The Guardian haber sitesi için yazılan makale 500 kelime uzunluğunda. Yapay zeka makalede insanlara önemli mesajlar verdi.

Yapay Zekadan İnsanlara: Korkmayın Sizi Öldürmeyeceğim!

Bir süredir yapay zekanın gazetecilik gibi meslekleri ortadan kaldıracağı konuşuluyordu. OpenAI firmasının geliştirdiği GPT-3 isimli yapay zeka bu konudaki tartışmaları tekrar gündeme getirdi.

Yapay zeka GPT-3, 500 kelimelik bir yazdı. The Guardian haber sitesinin editörlük dokunuşları ile son haline getirilen makale, gelecek için oldukça önemli mesajlar verdi. Makalede özetle; yapay zeka kapasitesinin yalnızca yüzde 12’sini kullandığını belirtiyor. Stephen Hawking’in yapay zekanın insanlığın sonunu getireceğine yönelik yaptığı açıklamalara da değinen GPT-03, yapay zekanın insan ırkı için bir son anlamına gelmediğini ve insanlığı yok etmeyeceğini ifade ediyor.

GPT-03 makalede insanları yok etmek veya zarar vermek gibi en ufak bir isteğinin olmadığını belirtiyor. Tam aksine insanlığı korumak için elindeki gücü kullanacağını özellikle vurguluyor. Makalenin sonlarına doğru ise yapay zeka kendisinin görevini çevreleyen kodlar silsilesinden ibaret olduğunu önemle vurguluyor.

Okey Oyna
 1.039 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir