Yapay Zeka Destekli Podcast Geliyor

Yapay Zeka Destekli Podcast

ABD‘li Perplexity şirketinin yapay zeka destekli podcast projesi yapay zeka pazarının gündemini meşgul etmeye devam ediyor.

Yapay Zeka Destekli Podcast Geliyor

Yapay zeka destekli arama motoru firması Perplexity radikal projelerle gündemde kalmaya devam ediyor. Birkaç gün önce 70 milyon dolarlık bir yatırım alan firma bu kez de yapay zekalı podcast projesini resmi olarak başlattı.

Tamamen yapay zeka tarafından hazırlanan Discover Daily isimli podcast serisi günlük haber paylaşımı yapıyor. Apple’ın en çok dinlenen haber podcastları arasında ilk 200’e girmeyi de başaran seri medya pazarında taşları yerinden oynatma potansiyeline sahip.,

Yapay Zeka Destekli Podcast Her Şeyi Değiştirebilir

Reklamsız arama deneyimi sunan Perplexity aylık 10 milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaşmayı başardı. Bu son girişim firmaya bir düzey daha atlatacak diyebiliriz. Her birisi yaklaşık 4 dakika süren podcastler dinleyicileri bilgilendirirken yapay zeka teknolojilerinin geldiği noktayı da bir kez daha gözler önüne sermiş oldu. Podcast ayrıca yapay zekanın ünlü BBC spikerlerinden de ilham alarak oluşturduğu bir sunucu tarafından seslendiriliyor.

Google’a Doğrudan Bir Rakip Olmayı Amaçlamıyoruz

Discovery Daily benzeri yapay zeka projelerinin bilgi aktarımını daha ulaşılabilir ve eğlenceli hale getireceği bu sayede toplumların daha kültürlü olacağı tahmin ediliyor. Birkaç gün önce Perplexity şirketinin CEO’su Aravind Srinivas arama motoru alanında Google’a doğrudan bir rakip olmayı amaçlamadıklarını uzmanlaştıkları yapay zeka alanında ilerleyerek kendi yollarını çizmek istediklerini ifade etti. Ancak firmanın istenen başarıya ulaşıp ulaşamayacağını önümüzdeki dönemde belli olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir