Xiaomi’nin Elektrikli Otomobili Ortaya Çıktı

Xiaomi MS11 Elektrikli Otomobil

Xiaomi‘nin elektrikli otomobili Xiaomi MS11‘in tasarımı ortaya çıktı.

Xiaomi MS11 Elektrikli Otomobil

Çin‘li teknoloji devi Xiaomi ilk elektrikli otomobil projesi için vites artırmaya devam ediyor. Daha önce elektrikli otomobilin test sürüşündeki görüntüleri sızdırılırken şimdi de tasarımı ortaya çıktı. Xiaomi MS11 olarak isimlendirilen araçtan ilk görüntüler ortaya çıktı.

Xiaomi’nin ilk elektrikli otomobili MS11’i piyasaya sürmeye yakın olduğu ifade ediliyor. Teknoloji devinin ürettiği aracın yeni görüntüleri internete düştü. MS11’in sportif dört kapılı tasarımı tam boy cam tavanı, Wilwood frenleri ve büyük tekerlekleriyle oldukça şık bir sedan olması bekleniyor.

Aracın elektrikli motorunun haricinde teknolojik donanımları da dikkat çekiyor. Otomobilin ön camında bir LiDAR sensörü bulunurken Aston Martin’e benzeyen arka lamba tasarımı dikkatlerden kaçmıyor. Wilwood frenlere sahip olacağını gösteren jantın ortasında Xiaomi logosu mevcut.

Fiyatı 40.000 Doların Altında Olacak

Xiaomi şirketi ilk elektrikli aracını 1 yılı aşkın bir süre önce geliştirmeye başladığını duyurmuştu. Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun’a göre otomobilin satış fiyatı 40 bin doların altında olacak ve böylece Tesla Model 3’e rakip olacak. Ortaya çıkan raporlar elektrikli otomobilin yeni nesil Qualcomm ve Nvidia Orin X çipleri ile güçlendirileceğini gösteriyor.

Daha önce ortaya çıkan bir raporda da ilk elektrikli otomobil Xiaomi Bilim ve Teknoloji Parkı’nda görülmüştü. Yayınlanan fotoğraflar uzun zamandır beklenen otomobilin nasıl bir tasarıma sahip olacağını ortaya koymuştu. Sızan bu görüntülere rağmen Xiaomi’den şimdilik resmi açıklama gelmediğini belirtelim.

260 kW’lık Bir Motorla Donatılacak

Aracın BYD LiFePO4 bataryadan beslenmesi ve 400 V platformunu kullanması bekleniyor. Ayrıca 260 kW’lık bir motorla donatılacağı da sızdırılan bilgilerde var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir